Rekrutacja do pruszkowskich placówek. Dokumenty elektronicznie

Pruszków

Trwa rekrutacja do miejskich żłobków, przedszkoli i podstawówek na terenie Pruszkowa. W obliczu epidemii koronawirusa osobiste składanie dokumentów nie jest konieczne.

Rekrutacja zakończy się 8 kwietnia, mamy więc nieco ponad tydzień aby dopełnić formalności związanych z zapisaniem dziecka do żłobka, przedszkola lub pierwszej klasy szkoły podstawowej. Rodzice młodszych dzieci od połowy marca mogli zgłaszać wnioski o przyjęcie za pośrednictwem elektronicznych platform. Kolejnym etapem miało być złożenie dokumentów osobiście. I taka możliwość nadal jest, choć pojawiła się jeszcze inna. Placówki przyjmują wnioski i oświadczenia też drogą mailową.

– Dokumenty w formie papierowej można składać osobiście w placówce. Każda z naszych placówek została przygotowana w odpowiedni sposób, aby składanie dokumentów przebiegało w sposób bezpieczny zarówno dla składających jak i dla odbierających dokumenty – informuje pruszkowski urząd miasta. – Dokumenty można też składać drogą elektroniczną. Adresy mailowe i numery telefonów placówek można znaleźć na stronach internetowych placówek – czytamy w komunikacie magistratu.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.