Referendum chcą też w Milanówku. Następny będzie Brwinów?

Region

Nie milkną echa kontrowersyjnego pomysłu przyłączenia podwarszawskich gmin do stolicy. Zbiórka podpisów pod referendum w tej sprawie ruszyła właśnie w Milanówku.

Mobilizacja samorządowców i mieszkańców przeciw wprowadzeniu nowelizacji ustawy o ustroju m. st. Warszawy trwa od kilkunastu tygodni. W większości gmin naszego regionu radni przyjęli już oficjalne stanowska, w których stanowczo domagają się wycofania się z sejmowych prac nad projektem. Pod wpływem protestów procedowanie spornych zmian spowolniono, jednak nie zaprzestano ich całkowicie. Stąd kolejne decyzje o przeprowadzeniu referendum, w którym o pomyśle połączenia ze stolicą będą mogli wypowiedzieć się mieszkańcy.

Zbiórka podpisów pod inicjatywą przeprowadzenia referendum zakończyła się już w Podkowie Leśnej, trwa w Pruszkowie, a w poniedziałek rozpoczęła się w Milanówku. – 21-osobowa grupa mieszkańców Milanówka złożyła do Burmistrza Miasta powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie: „Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego objęła Miasto Milanówek?” Od tego momentu możliwe jest zbieranie podpisów mieszkańców Milanówka wpisanych do rejestru wyborców, popierających przeprowadzenie referendum gminnego – inoformuje milanowski urząd miasta.

Pomysłem referendum na sesji zaplanowanej po świętach zajmą się radni Brwinowa. – Przekazałem do rady projekt uchwały w tej sprawie, z dokładnie takim samym pytaniem jakie zadano mieszkańcom Legionowa, aby nie było sytuacji, że wojewoda mazowiecki ją uchyli. Szykujemy się na głosowanie 4 czerwca – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.