Raszyn również wprowadza bonifikaty od przekształceń

Raszyn

Raszyn to kolejna gmina, która wprowadziła bonifikaty od opłat związanych z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.

Do gmin, w których wprowadzono bonifikatę od przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości dołączyła niedawno gmina Raszyn. Pierwotnie zakładano, że bonifikata będzie wynosić 90 proc. jednak władze gminy postanowiły zwiększyć ją do 98 proc.

– Wpływy z tytułu użytkowania wieczystego od tych nieruchomości które są użytkowane na cele mieszkaniowe w gminie Raszyn nie przekraczają 100 tys. zł rocznie. Nie są to kwoty astronomiczne jeśli chodzi o gminę Raszyn. Ujednolicenie tego, tak jak jest to w mieście stołecznym Warszawa, spowoduje ze nasi mieszkańcy nie będą czuli się poszkodowani w stosunku co do mieszkańców Warszawy – zaznaczył na sesji Andrzej Zaręba wójt gminy Raszyn.

Za przyjęciem uchwały głosowało 17 radnych, dwie osoby się wstrzymały, a jedna nie brała udziału w głosowaniu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Raszyn również wprowadza bonifikaty od przekształceń”

  1. AAAA pisze:

    a Brwinów zero. Burmistrzu Kosiński. Czemuż to tak źle traktujesz swoich wyborców?

  2. Magda pisze:

    Brawo Raszyn!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły