Raszyn ma budżet na 2021 r

Raszyn

Sprawdziliśmy jakie zadania znalazły się na liście inwestycji, które mają zostać zrealizowane w przyszłym roku. Lista jest dość długa, ale dominuje kilka pozycji.

Na początek garść ogólnych informacji o finansach gminy. Dochody gminy Raszyn oszacowano na 163 mln zł. Wydatki zaplanowano na kwotę 167,9 mln zł. W gminnym budżecie pojawił się deficyt w wysokości 4,9 mln zł, który zostanie sfinansowany z wolnych środków oraz niewykorzystanych środków pieniężnych otrzymanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W przyszłym 2021 roku na inwestycje na terenie gminy Raszyn przeznaczono 22,8 mln zł.

Jedną z najkosztowniejszych inwestycji będzie kontynuacja prac związanych z adaptacją budynków Austerii na Centrum Integracji Społeczno-Kulturowej etap II. To zadanie ma pochłonąć aż 4,37 mln zł.

Kolejne kosztowne inwestycje to zadania drogowe. Do tych najdroższych należą: przebudowa ul. Olszowej (3,75 mln zł), przebudowa ul. Łąkowej (1,8 mln zł), przebudowa ul. Waryńskiego na odcinku od ul. Zacisze do ul. Trakt Grocholicki (1,79 mln zł), przebudowa ul. Cichej i ul. Prostej (1 mln zł).

Dodatkowo gmina Raszyn planuje kontynuację zadania związanego z projektowaniem i budową tras rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (1,18 mln zł).

W planach gminy znalazły się również mniejsze inwestycje. Na projekt rozbudowy i przebudowy urzędu gminy zarezerwowano 50 tys. zł, na projekty strażnic OSP w Falentach i Dawidach zarezerwowano odpowiednio 25 i 90 tys. zł Na skwer przy ul. Poniatowskiego w Raszynie gmina chce przeznaczyć 100 tys. zł, a na boisko sportowe w Falentach 200 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.