Ranking samorządów. Które samorządy wysoko?

Region

Za nami XIII edycja Rankingu Samorządów 2017, który przygotowała „Rzeczpospolita”. Sprawdzamy, które z gmin z naszego regionu znalazły się na liście.

Jak tłumaczy „Rzeczpospolita” w rankingu nagradzane są te samorządy w Polsce, które potrafią doskonale gospodarować swoimi pieniędzmi i jednocześnie tworzą przestrzeń do realizacji zadań publicznych na najwyższym poziomie. Krótko mówiąc chodzi o wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin. Nad całością czuwała kapituła pod przewodnictwem byłego premiera prof. Jerzego Buzka.

W rankingu gmin miejskich i miejsko-wiejskich na drugim miejscu znajdujemy pobliski Mszczonów, na szóstym Błonie, a na siódmym Podkowę Leśną. Na miejscu 19. uplasował się Ożarów Mazowiecki. Natomiast w rankingu gmin miejskich znajdujemy jedynie Żabią Wolę na pozycji 12.

Oprócz tego Podkowa Leśna została wyróżniona za najbardziej innowacyjną jednostkę samorządową w Polsce w kategorii wszystkich gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Dla „Rzeczpospolitej” innowacyjność to nie tylko cyfrowa rewolucja, a także umiejętność rozwiązywania problemów w innowacyjny sposób.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.