Ranking finansowy samorządów. Nasze gminy w czołówce

Region

Gminy i powiaty z naszego regionu znalazły się na wysokich miejscach w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Powiat Pruszkowski, Brwinów, Michałowice i Podkowa Leśna znalazły się w czołówce swoich kategorii.

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego obejmuje wszystkie jednostki samorządu terytorialnego. Jest mierzony aktualnymi wskaźnikami ekonomicznymi. Pracując nad nim, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przebadali prawie 2.800 gmin, miast i powiatów.

Ranking podzielony jest na kategorie związane z podziałem gmin na wiejskie, wiejsko-miejskie oraz miejskie. Osobną kategorię tworzą powiaty ziemskie.

Poniżej przedstawiamy jak wypadły poszczególne gminy i powiaty w swoich kategoriach

Gminy wiejskie
5. Michałowice
103. Nadarzyn
114. Raszyn
154. Żabia Wola
348. Jaktorów
783. Baranów

Gminy miejsko-wiejskie
5. Brwinów
18. Grodzisk Mazowiecki
23. Milanówek

Gminy miejskie
2. Podkowa Leśna
27. Pruszków
99. Piastów

Powiaty ziemskie
9. Pruszkowski
29. Grodziski

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Ranking finansowy samorządów. Nasze gminy w czołówce”

 1. www pisze:

  Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?

  • Grabarz pisze:

   Gospodarka rozwija się najszybciej w Europie, a bezrobocie jest rekordowo niskie. Polacy nigdy nie mieli tylu pieniędzy, inwestycje zagraniczne płyną wartkim strumieniem, inflacja nie istnieje, kolejki do lekarzy specjalistów zniknęły, operacje są przeprowadzane natychmiast, a każdy pacjent ma jednoosobowy pokój z łazienką. Emeryci otrzymują darmowe leki, minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie do 4000 PLN, a przeciętne do 2000 EUR. Przyrost naturalny należy do największych na świecie, podatki i składki na ubezpieczenie społeczne są najniższe w OECD. Armia otrzymała nowe helikoptery, myśliwce F35, łodzie podwodne i czołgi. Wkrótce nasi sojusznicy wybudują fort Trump wyposażony w wyrzutnie rakiet balistycznych z głowicą nuklearną. Polscy naukowcy regularnie otrzymują nagrody Abela, Nobla i Templetona. Poziom nauczania w polskich szkołach jest bezkonkurencyjny, nigdy nie było tak wielu wykształconych i kompetentnych nauczycieli. Rolnictwo jest najbardziej ekologiczne i najwydajniejsze w Europie. Kury nigdy się tak nie niosły, a krowy nigdy nie dawały tyle mleka. Stadniny koni arabskich uzyskują rekordowe przychody z aukcji. Na czele urzędów centralnych, spółek skarbu państwa i departamentów w ministerstwach stoją najwybitniejsi specjaliści wykształceni na uniwersytetach z Ivy League wyłonieni w wieloetapowych konkursach o najwyższym stopniu trudności. Postępowania w urzędach i sądach są najkrótsze w historii, a władza sądownicza uzyskała najwyższe gwarancje niezależności.

   • Tomek pisze:

    Wiele lat temu Muniek nagrał bardzo aktualny numer „Jest super”
    Mamy ekstra rząd i super prezydenta
    Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy…
    Chyba nigdy się nie zdezaktualizuje

   • ref pisze:

    Niezła manipulacja, kto cię uczył tvpis? A może sam sobie wymyśliłeś alternatywną rzeczywistość? hahahahaha żal mi ciebie

    • Grabarz pisze:

     Tylko przytoczyłem oficjalny przekaz TVPiS i TVP dezInfo. Najwytrwalszym rekomenduję audycje satyryczne w TV przeTrwam. O takich jak ty Fredro pisał „niech cię czarci chwycą z taką pustą mózgownicą”.

    • Ups pisze:

     Raczej szkoda ciebie bo nie zrozumiałeś/aś….

   • Maks pisze:

    Manifest nowego światowego trendu : yes future,
    Albo
    white future.

 2. Zofia pisze:

  Nie gminy tylko mieszkańcy tych gmin bo od zarobków mieszkańców zależą dochody gmin. Natomiast od gmin nie zależą zarobki mieszkańców. Czytaj: prezydenci, burmistrzowie i wójtowie mają taki sam wpływ na dochody gmin jak na pogodę, czyli żaden.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły