Radny przeprasza za kradzież kwiatów

Nadarzyn

W miniony weekend w mediach społecznościowych jeden z lokali gastronomicznych z Nadarzyna opublikował film z monitoringu, na którym widać mężczyznę, który kradnie kwiaty doniczkowe z tarasu knajpy. Internauci szybko rozpoznali nadarzyńskiego radnego Tomasza Siwę. Ten przeprosił już za swoje zachowanie.

Według daty z nagrania, do zdarzenia doszło na początku sierpnia po godz. 22.00. Widać na nim mężczyznę, który najpierw dokładnie ogląda kwiaty, a potem zabiera dwie doniczki i odchodzi. Po publikacji filmiku w mediach społecznościowych zawrzało. Internauci bardzo szybko rozpoznali twarz sprawcy. Okazało się, że to radny Tomasz Siwa.

Sam radny również w mediach społecznościowych przeprosił za tę sytuację. – Chciałbym bardzo serdecznie przeprosić za mój bezmyślny czyn. Wiem, że to nie powinno się przydarzyć. W dniu wczorajszym byłem w Chamiarni, odkupiłem kwiatki. Przepraszam Wszystkich, których zaufanie zawiodłem. Chciałbym móc je kiedyś odzyskać, pracując społecznie z całych sił dla dobra całej społeczności naszej Gminy Nadarzyn – zaznacza Tomasz Siwa.

Głos w sprawie zabrał też wójt Dariusz Zwoliński. Radny reprezentuje bowiem barwy jego komitetu. – Pan radny Tomasz Siwa startował z list komitetu wyborczego wyborców, który nosi moje imię i nazwisko, z niego dostał się też do Rady Gminy. Nie mógłbym nie zająć stanowiska w tej sprawie. To kwestia odpowiedzialności etycznej. Po pierwsze, kradzież to rzecz karygodna bez względu na to czy mówimy o kwiatkach, pieniądzach czy samochodzie. Po drugie, nie jestem sądem. W Polsce wyroki wydaje sąd. Jeśli sprawa zostanie wszczęta to prawomocny wyrok sądu zadecyduje czy i kto odpowiada za to co widzimy na filmiku. Trzeba działać zgodnie z prawem – zaznacza wójt Nadarzyna.

Jak dodaje, zachowanie radnego nie pozostanie bez konsekwencji. – Niezwłocznie złożę wniosek do Rady Gminy o odwołanie radnego Siwy z funkcji przewodniczącego komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz przewodniczącego rady społecznej ZOZ-u. W drodze wyjaśnienia: zgodnie z prawem, ani Wójt, ani Rada Gminy, ani mieszkańcy nie mogą odwołać radnego z funkcji radnego. Nie ma takiej możliwości prawnej. Nie można w ten sposób też ,,zawiesić” radnego. Zdaję sobie sprawę, że osobom, które zawsze, wszędzie i niezależnie od wszystkiego krytykują mnie i Radę Gminy i takie rozwiązanie wyda się niewystarczające. Po czwarte, jest mi bardzo przykro, że właściciele ,,Chamiarnia Nadarzyn” doznali takiej przykrości. Pozostaje mi życzyć Państwu powodzenia w dalszej działalności i oby was podobne przykrości omijały – dodaje Dariusz Zwoliński.

Pełne oświadczenie wójta znajdziecie tu:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “Radny przeprasza za kradzież kwiatów”

 1. Głos 2 pisze:

  A kto ich wybiera? Był świetny Pan Nowak, który zaczął robić porządki w Nadarzynie!! Ale starym układom się to bardzo nie podobało.. Ludzie myślcie na przyszłość..

 2. Głos pisze:

  Śmieje ie się z dresiarzy, natomiast największe zło i kur***two to białe kolnierzyki…

 3. Asd pisze:

  Czego się dziwić. To przecież jego zawód wykonywany… Prezes, radny, poseł tzw. Lepkie rączki.

 4. Mak pisze:

  Facet zrobił sobie ekstra reklamę. Przy tym standardzie moralnym można oczekiwać od niego wszystkiego. Jakbym był np. deweloperem i chciał przepchnąć jakąś szemrany interesik to bym teraz już wiedział u kogo można to załatwić za pół darmo.

 5. Dafi pisze:

  O jakim sądzie my tutaj mówimy? Gość powinien zostać wywalony, a jeśli z powodów formalnych nie jest to możliwe, to sam powinien odejść. Przynajmniej z twarzą. Niestety to teraz co dzieje się na górze, skoro w takim małym Nadarzynie radny kradnie kwiatki. To jak muszą kraść Ci wyżej… Masakra w każdym cywilizowanym kraju już by śladu po takim radnym nie było, ale to jest Polska kraj absurdów.

 6. szop pisze:

  radny bezradny …..wyrok sądu ??? jakiego sądu jest jeszcze jakiś praworządny niezawisły sąd w RP? Może wyrok wyda sędzia Piebiak????

  • Dawniej Hrabia pisze:

   no właśnie, PiS już dawno rozliczyłby tychy złodziei z PO-KO-PSL ale nic nie mogą zrobić aż nie wymrą wszyscy komunistyczni sędziowie(agenci), którzy są chronieni przez Komisją Europejską , która z kolei stoi przecież w „OBRONIE NASZEJ DEMOKRACJI”

 7. felix pisze:

  JEMU SIĘ TO PO PROSTU NALEŻAŁO HAHAHAHAHAHA TAK JAK PISOWCOM, W KOŃCU BEATRYCZE TAK BIADOLIŁA, A WSZYSTKO PRZEZ TO ŻE NIE STARCZA IM DO PIERWSZEGO

 8. ................ pisze:

  Następna Ameba lewacka z pod znaku lgbt

  • Bydle pisze:

   Następny pislamista bez mózgu, szkoły, siedzący w żonobijce przed telewizorem pijacy piwo z Lidia za kacze zasiłki.

   • jurny stefan vel mirabelka und fasolka PO bretońsku pisze:

    Kolejny odmóżdżony POlszewicki prostak, PO trzech klasach POdstawówki, nękający jaszczura przy tanim winku za 3,50 z UBeckiej emeryturki.

 9. Luck Mc.Kane pisze:

  cyt. „”Jeśli sprawa zostanie wszczęta to prawomocny wyrok sądu zadecyduje czy i kto odpowiada za to co widzimy na filmiku. Trzeba działać zgodnie z prawem – zaznacza wójt Nadarzyna.””
  – PRAWOMOCNY WYROK SĄDU 🙂 ?! heh, ale przecież PO-KO blokuje wymianę tej trzody na nową POnieważ wówczas będą musieli odpowiadać za większość afer gospodarczych tymczasem mogą spać spokojnie bo ich KE chroni jako tych „stojących w obronie demokracji” – prawda że absurd ?

 10. ona pisze:

  powinien zostać zdymisjowany !
  Przynajmniej tak by było w większości krajów zachodnich

  • aa. pisze:

   Jak miałby trochę HONORU, to sam by zrezygnował. A to że z PSL-u, powinno mieć wpływ na łagodny wymiar KARY ! W końcu chłopa ciągnie do ziemi i kwiatów…

 11. Grabarz pisze:

  Radny w zależności od wartości przedmiotu kradzieży będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa albo wykroczenia. Niemniej jednak decyzja może być tylko jedna: dymisja.

 12. RtR pisze:

  Do po-ko pasuje jak ulał!

  • felix pisze:

   Do pisu pasuje jak ulał tam najwięksi złodzieje. Polataj samolotami z rodzinką, albo weź napisz na kartce 1% jak szefu KNF, albo wybuduj dwie wieże buahahahahahahahaha

 13. Anonim pisze:

  On nie ukradł. Te kwiaty po prostu mu się należały. Musi jakiś zwolennik podłej zmiany być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły