Pytają mieszkańców jak zagospodarować teren przy Utracie

Michałowice

Gmina Michałowice prowadzi prace związane z remontem zalewu na Utracie. Władze gminy postanowiły zapytać mieszkańców jak powinno wyglądać zagospodarowanie terenu wokół zalewu.

Zalew na Utracie przechodzi remont. Lwia część prac zostanie wykonana do końca sierpnia, a zakończenie całej inwestycji jest planowane na październik. Władze Michałowic powili przygotowują się do rozpoczęcia prac związanych z zaprojektowaniem przestrzeni wokół zalewu. Zalew jest jednym z ulubionych miejsc mieszkańców, którzy chętnie przychodzą tu na spacery. Władze Michałowic nie chcą więc same decydować, jak ma wyglądać to miejsce. W specjalnej ankiecie pytają o to mieszkańców.

Mieszkańcy mogą odpowiedzieć na 24 pytania, które podzielono na bloki. I tak mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na temat istniejących już elementów przy zalewie m.in. placu zabaw, stołów do ping-ponga czy skateparku. I tak mieszkańcy mogą zasugerować m.in. stworzenie kąpieliska, budowę tężni czy urządzenie ogródka sensorycznego dla dzieci. Mieszkańcy proszeni są m.in. o ocenę pomysłu stworzenia platformy widokowej, wyspy dla ptactwa, czy budowy pomostu.

Co ciekawe w ankiecie mieszkańcy mogą wypowiedzieć się nie tylko na temat terenu przylegającego do zalewu (m.in. strefa rekreacji, plac zabaw). Gmina pyta również o pozostałe tereny leżące wzdłuż Utraty. Odpowiedzi mają bowiem ułatwić planowanie kolejnych inwestycji.

– Zalew na Utracie to bardzo lubiane miejsce spacerów oraz jeden z jej przyrodniczych klejnotów gminy Michałowice. Chcemy aby urządzenie tego miejsca odzwierciedlało oczekiwania mieszkańców naszej gminy. Z tego powodu, przed przystąpieniem do projektowania przestrzeni, zaplanowaliśmy konsultacje społeczne, dzięki którym chcemy poznać opinie mieszkańców i wypracować najlepszą listę wytycznych dla projektantów – zaznacza Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Ankietę dostępna jest tutaj i można wypełniać ją do 30 lipca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.