Pumptracki rosną w ekspresowym tempie

Nadarzyn

Pod koniec czerwca władze gminy Nadarzyn rozstrzygnęły przetarg na budowę pumptracków w Starej Wsi. Inwestycja idzie pełną parą. Tor do jazdy na rowerze już zyskał nową nawierzchnię.

Tor rowerowy powstaje w rejonie ulic Tarniny i Brwinowskiej. Oprócz samego toru zaplanowano w tym miejscu stworzenie drogi dojazdowej oraz parkingu. Choć prace mają zostać zakończone dopiero 30 października to roboty są wykonywane w prawdziwie ekspresowym tempie. Jest szansa, że mieszkańcy gminy Nadarzyn z nowych obiektów sportowych skorzystają znacznie szybciej… – Pumptrack przy ulicy Brwinowskiej powinien zostać oddany do użytkowania na początku sierpnia i stanowi pierwszy element, pierwszego etapu zagospodarowania terenów rekreacyjno-sportowych w Starej Wsi. Urząd Gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu planuje z okazji otwarcia tej inwestycji sportową imprezę dla miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze, hulajnodze czy rolkach – zapowiada na swoim facebookowym profilu Dariusz Zwoliński, wójt Gminy Nadarzyn.

Z pumptracka korzystać mogą zarówno duzi, jak i mali. Co daje nam jazda na torze? Zapętlony tor składa się z serii odpowiednio rozmieszczonych niewielkich górek, dodatkowo z odpowiednio wyprofilowanymi zakrętami z bandami. Trening na takim torze polega na odpowiednim wykorzystaniu balansu ciała i wykonywaniu intuicyjnych, skoordynowanych ruchów góra-dół (tzw. pompowania), dzięki którym poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania. Trening na takim torze uczy płynnej jazdy i przyspieszania, bez konieczności pedałowania, szlifuje technikę wchodzenia w bandy bez zwalniania oraz wyrabia ważne nawyki rowerowe jak umiejętność wybierania szybkich linii przejazdu, a także praca tułowia i kończyn górnych i dolnych.

Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy tor jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich. niemal każdy zatem będzie mógł korzystać z Pumptracka. Chociaż tor typu Pumptrack jest torem typowo rowerowym to nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystali z niego również użytkownicy hulajnóg, deskorolek czy rolek.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Pumptracki rosną w ekspresowym tempie”

 1. Owca pisze:

  Darek w fajnym swetrze musi się pokazać, bo to jedna z niewielu inwestycji jakimi majac 50mln długu, będzie brylowal.

 2. Do Jasiów pisze:

  budowa tego typu debilastych inwestycji to ostatnio wspólny mianownik okolicznych gmin, czyżby jest to najlepszy sposób na pranie budżetowych pieniądzy ?
  Już nie będziecie budowac progów zwlaniających, teraz „tempraki”?
  To można wręcz porównać do ścieżek rowerowych poprowadzonych na chodnikach, których przybywa w okolicy w lawinowym tempie, a potem okazuje się że rowerzyści i tak nie chcą po nich jeździć bo są niebezpieczne dla ich zdrowia i życia

 3. Karol pisze:

  Polska to bardzo bogaty kraj ?Szkoda tylko że to wszystko na kredyt.

 4. Mik pisze:

  Dobra robota! Aby się udało.

 5. Kerim pisze:

  Może coś takiego powinno się wybudować obok pruszkowskiego welodromu. Okolica ożyłaby co nieco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły