Pumptrack w Milanówku nadal za drogi

Milanówek

Trudno zliczyć ile razy milanowski urząd miasta ogłaszał przetarg na budowę torów pumtrack i dirt jump. Po otwarciu ofert w najnowszym postępowaniu wieści nadal nie są optymistyczne.

Poszukiwania wykonawcy, który w rozsądnej cenie wybuduje strefę rekreacji przy ul. Turczynek w Milanówku, trwają już prawie rok. Pierwszy przetarg w trakcie ubiegłorocznych wakacji ogłaszały jeszcze władze poprzedniej kadencji. Od początku problemem w rozstrzygnięciu były zbyt wysokie ceny proponowane przez firmy. I podobnie jest także teraz.

Do milanowskiego urzędu zgłosiły się dwie firmy. Pierwsza wyceniła swoje usługi na 335 tys zł, druga na ponad 742 tys zł. A budżet przeznaczony na to zadanie to tylko 250 tys zł…

Jak mówił nam w połowie maja burmistrz Piotr Remiszewski, miasto nie wyklucza dołożenia brakujących kilkudziesięciu tysięcy złotych do tej inwestycji. Jednym z warunków jest jednak złożenie poprawnej i kompletnej oferty. Decyzję poznamy niebawem.

Jaki jest zakres tej inwestycji? Na terenie przy ul. Turczynek powstanie tor do dirt jumpu i pumptrack. Wykonawca utwardzi podłoże, zainstaluje elementy małej architektury, oświetlenie. Tor do dirt jumpu będzie miał długość 80 m i szerokość 28 m. Będzie składał się ze zjazdu drewnianego, hopek, bandy zawracającej. Natomiast pumptrack będzie miał 100 m długości i asfaltową nawierzchnię.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Pumptrack w Milanówku nadal za drogi”

 1. szop pisze:

  Następna nietrafiona inwestycja . Po co to komu niech lepiej szanowny Pan Burmistrz wyjdzie ze swojego urzędowego królestwa do ludzi i zrobi wizję lokalną na terenie między ulicą Brwinowską i Magnolii i zobaczy jak „pięknie ” bez zezwolenia jest niszczona przyroda , której co raz mnie w Milanówku.

 2. none pisze:

  Ostatnio prosiłem o przypomnienie, ile władze Brwinowa wydały na swoje pumptracki, ale nikt nie był odważny. No to przypominam – 467 tysięcy (w tym 105 tysięcy dofinansowania).
  http://www.wpr24.pl/jest-wykonawca-dla-brwinowskiego-pumptracku/

 3. Lubljana pisze:

  przynajmniej jedno mądre miasto w okolicy ! Bo jaką korzyść z tego ma normalna młodzież ?
  W takich miejscach będą tylko dramaty, zwichnięcia, złamania, i centrum lokalnej dilerki narkotyków…

 4. Greg pisze:

  Po co komu jakieś pumptraki? Może parę osób z tego skorzysta. Tak samo chybiony pomysł jak siłownie przy placu zabaw. Lepiej zabierzcie się za rozwalające się chodniki i drogi w tym mieście – ogrodzie.!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły