Pszczelińska na finiszu

Brwinów

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Remont ul. Pszczelińskiej zbliża się do końca. Wiele wskazuje na to, że roboty zakończą się w wyznaczonym terminie.

Ul. Pszczelińska to jedna z ważniejszych dróg w naszym regionie. To fragment drogi wojewódzkiej 720, która łączy Błonie z Brwinowem, Otrębusami i Nadarzynem. Kłopot jednak w tym, że nawierzchnia ul. Pszczelińskiej pozostawiała wiele do życzenia. Dziury, wyrwy, koleiny i łaty sprawiały, że przejazd tą drogą nie był zbyt komfortowy.

Władze Brwinowa od lat zabiegały o remont tej drogi. Swego czasu nawet sam marszałek województwa, który jest zarządcą tej drogi, został zaproszony na przejazd po dziurawej Pszczelińskiej. Na efekty nie trzeba było długo czekać w 2014 r. nową nawierzchnię zyskał odcinek od ronda Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej.

W tym roku na kolejnym fragmencie ul. Pszczelińskiej pojawili się drogowcy.  Tym razem chodzi o fragment od ul. Pedagogicznej do skrzyżowania z DW 719.Prace na ul. Pszczelińskiej ruszyły pod koniec marca bieżącego roku. Początkowo roboty nie wywoływały znaczących utrudnień dla kierowców. Jednak wraz z postępem prac konieczne było wprowadzenie tymczasowych zamknięć. Nie obyło się też bez niespodzianek. W trakcie wykopów znaleziono… moździerz z II wojny światowej.

Dziś roboty powoli zbliżają się do końca. Prace idą zgonie z harmonogramem i wszystko wskazuje na to, że remont Pszczelińskiej zakończy się już w sierpniu.

W ramach prac droga zyska nową podbudowę i nawierzchnię, pojawią się nowe chodniki oraz elementy odwodnienia. Inwestycja pochłonie około 5 mln zł .

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.