Pszczeli Piknik w Parku Kościuszki

Pruszków

Pod koniec lipca informowaliśmy, że Pruszków przystąpił do programu Gmina Przyjazna Pszczołom. Z tej okazji 1 września miasto postanowiło zorganizować Pszczeli Piknik, podczas którego będzie można wziąć udział między innymi w budowaniu uli.

Pruszków znajduje się w gronie gmin, które wspierają pszczoły. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem ginięcia pszczół oraz aktywizacja społeczeństwa do tego aby pomóc tym pożytecznym owadom. W Polsce występuje ponad 470 gatunków pszczół, z czego aż 222 to gatunki zagrożone wyginięciem. Najważniejszą rolą pszczół w przyrodzie jest zapylanie roślin. I tutaj warto podkreślić ważną kwestię – szacuje się, że dzięki tych owadów powstaje 70 proc. światowej produkcji żywności!

W Parku Kościuszki w Pruszkowie odbędzie się zatem Pszczeli Piknik. Rozpocznie się on 1 września (sobota) o godz. 11.00. Podczas pikniku będzie można wygrać miejskie gadżety, m.in.: kubki i czapeczki. Będzie również możliwość zakupu różnych rodzajów miodów. A jakie atrakcje znajdują się w harmonogramie? W 6-8 osobowych grupach będą budowane, a później malowane pełnowymiarowe ule. Ta część potrwa ok. 2,5 godz. Nie trzeba też być od początku do końca przy budowie ula, bowiem można brać udział w tworzeniu poszczególnych elementów. Ponadto zaobserwujecie prawdziwe życie pszczół za pośrednictwem szklanego ula, dowiecie się jak wygląda pszczelarz i na czym polega jego praca, spróbujecie różnych miodów i posłuchacie o zdrowotnych ich właściwościach.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.