Przyszłoroczne remonty dróg w Pruszkowie

Pruszków

W przyszłym roku na trzech pruszkowskich ulicach rozpocznie się remont. Zmiany czekają ulice: Żytnią, Działkową oraz Magnolii.

Inwestycje drogowe są bardzo ważne. Dzięki wyremontowanym szlakom komunikacyjnym można komfortowo poruszać się po miejscowościach. Włodarze Pruszkowa nie próżnują. Już na przyszły rok zaplanowali inwestycje związane z trzema ulicami.

Gdzie i co zostanie zrobione? Ulica Magnolii zyska nową nawierzchnię z kostki betonowej, a także chodnik o szerokości 2 metrów. Dodatkowym zadaniem dla wykonawcy będzie wybudowanie odwodnienia ulicy i kanału technologicznego. Opracowano również projekt oświetlenia ulicy Żytniej, które powstanie na odcinku przyległym do 3 Maja.

Największe zmiany czekają ulicę Działkową na fragmencie od Przyszłości do Dębowej. W projekcie przewidziano budowę jezdni asfaltowej oraz ciągu pieszo-rowerowego. Ulica zyska także nowe oświetlenie oraz odwodnienie.

Kiedy rozpoczną się roboty? – Inwestycje zaplanowane są na przyszły rok. Zgodnie z zasadą na wiosnę ogłosimy przetarg i w 2016 roku nastąpi realizacja. Na tym etapie trudno powiedzieć coś więcej na temat terminów – wyjaśnia Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.