„Przystań” wciąż zamknięta

Pruszków

Budynek „Baru Przystań” w Parku Potulickich w Pruszkowie już kilka miesięcy temu zmienił dzierżawcę. Jednak nic się tam nie dzieje...

Temat budynku, w którym mieścił się „Bar Przystań” został wywołany na lutowym posiedzeniu rady miasta Pruszkowa przez radnego Macieja Roszkowskiego. – Mam pytanie w sprawie obniżenia na okres sześciu miesięcy czynszu dzierżawy. Teren znajduje się w Parku Potulickich. Czy to chodzi o ten Bar Przystań? Kiedy był ogłaszany przetarg na dzierżawę – dopytywała na sesji radny. 

– Wydaje mi się, że miej więcej w połowie ubiegłego roku. Niemniej ta inwestycja ma być realizowana kompleksowo. Z wyburzeniem starego obiektu i postawieniem nowego. Nowy najemca chce doprowadzić tam sieć wodno-kanalizacyjną. Te wszystkie inwestycje wymagają uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Najemca nie mógł wcześniej rozpocząć tej inwestycji, ponieważ takich uzgodnień nie ma – mówił na sesji Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Ponieważ najemca nie prowadzi w tej chwili tam żadnej działalności, prezydent zgodził się w drodze wyjątku na obniżenie części czynszu – dodał. 

Pruszkowscy włodarze wyrazili zgodę na zmniejszenie czynszu dzierżawy z 11 778,48 zł brutto na 5 889, 24 zł brutto na okres od 1 grudnia 2017 r do 30 maja 2018 r. 

Więcej informacji na temat pomysłu na zagospodarowanie wspomnianego terenu znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.