Przymiarki do budowy nowego „Kościucha”

Pruszków

Nie tak dawno pisaliśmy o planach przebudowy, a właściwie budowy, nowej części LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. Do Starostwa wpłynęła tylko jedna oferta w odpowiedzi na ogłoszenie o przetargu.

O planach budowy informowaliśmy Was 20 września. Wówczas Starostwo Pruszkowskie ogłosiło przetarg na Generalnego Wykonawcę zadania.

Pracy nad realizacją projektu będzie co niemiara. Istniejące budynki od strony ul. Kościuszki zostaną rozebrane, a na ich miejscu powstanie pięciokondygnacyjny (z czego jedna kondygnacja będzie usytuowana pod ziemią), nowoczesny obiekt szkolny. Na czas rozbudowy, wykonawca będzie zobowiązany także postawić budynek tymczasowy w technologii kontenerowej.

Zaplanowano, że budynek zostanie oddany do użytku do końca maja 2023 roku.

Do magistratu wpłynęła tylko jedna oferta. Swoje zgłoszenie przesłała jedynie firma Moris Polska Sp. z o.o. z Warszawy. Jej propozycja cenowa wynosi prawie 29 mln. zł. Do tej pory Starostwo nie podjęło decyzji w sprawie Generalnego Wykonawcy. O przebiegu sprawy będziemy Was informować na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.