Przygotowania do budowy świetlicy w Kaniach

Kanie

Ruszyły prace porządkowe na działce przy ul. Piłsudskiego w Kaniach. W przyszłym roku na tym terenie ma rozpocząć się budowa świetlicy wiejskiej. Takiego obiektu dotąd w tej miejscowości nie było.

Nowa świetlica dla mieszkańców Kań ma powstać na działce przy ul. Piłsudskiego, vis a vis sklepu spożywczego niedaleko skrzyżowania z trasą 719. Konsultacje w sprawie jej budowy przeprowadzono w zeszłym roku.  Z dwóch propozycji mieszkańcy wskazali tę, która bardziej im się podoba. – Po konsultacjach z mieszkańcami wybrana została koncepcja nowocześniejsza. Kończymy przygotowanie dokumentacji, zaczęliśmy porządkować teren. Na tej działce było stare gospodarstwo, stodoła, budynek gospodarczy, dom. Problem był taki, że z pobliskiego sklepu ciągle ktoś tam przychodził, aby „spożywać”. Baliśmy się, żeby w tym pustostanie nikomu nic się nie stało. Przeprowadziliśmy więc rozbiórkę – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Sama budowa prawdopodobnie rozpocznie się w przyszłym roku. – Dokumentację i pozwolenie na budowę będziemy mieć wkrótce. Do budżetu na przyszły rok chcemy wstawić budowę świetlicy. To duża działka, więc także infrastruktury, czyli wjazdu, miejsc parkingowych i dla rowerów, placu zabaw. Kosztorys inwestorski jest na kwotę nieco ponad 2,5 mln zł – wyjaśnia brwinowski włodarz.

Obecnie mieszkańcy Kań nie mają do swojej dyspozycji miejsca, w którym mogą się swobodnie spotykać. Tę funkcję pełni dla nich świetlica przy ul. Krótkiej w sąsiednich Otrębusach.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Przygotowania do budowy świetlicy w Kaniach”

 1. Adam pisze:

  Skończyły się wybory, skończył się temat świetlicy. Następne wybory w 2023 i wtedy też usłyszymy o „wstawianiu inwestycji na przyszły rok”. Szkoda, bo mieszkańcy bardzo liczyli na świetlicę.

 2. Poważna sprawa pisze:

  I co z tymi planami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły