Przyczyń się do poprawy jakości powietrza. Wypełnij ankietę

Pruszków

Do końca lutego można wypełniać ankietę przygotowaną przez Urząd Miasta w Pruszkowie, której zadaniem jest zebranie wszelkich informacji na temat zapotrzebowania energii do ogrzania nieruchomości. Pomoże to zaplanować działania w sprawie poprawy jakości powietrza.

O tym, że jakość otaczającego nas powietrza nie jest najlepsza wie każdy. Co więcej, w Polsce mamy najbardziej zanieczyszczone powietrze spośród krajów w Unii Europejskiej. W roku 2018 na obszarze województwa mazowieckiego normy pyłów PM10 i PM2,5 były znacznie przekroczone. Z uwagi na zmiany prawne obowiązującego prawodawstwa krajowego wystąpi konieczność przygotowania nowego programu ochrony powietrza.

Dlatego miasto Pruszków chce zebrać informacje na temat nieruchomości. Głównie chodzi o pozyskanie informacji na temat ogrzewa budynków i wykorzystywania odnawianych źródeł energii. – Wykonanie pełnej i rzetelnej inwentaryzacji ogrzewania budynków pozwoli na ocenę skali potrzeb w zakresie docieplenia budynków czy wymiany pieców na nowe. Dzięki tym informacjom Miasto Pruszków będzie mogło pomóc właścicielom budynków w pozyskaniu środków finansowych na ten ważny cel. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się wypełnić obowiązki nałożone na naszą gminę, przez Władze Województwa Mazowieckiego – informuje pruszkowski urząd.

Ankietę można wypełnić tutaj. Można także pobrać ją w dwóch formatach DOC oraz PDF, a następnie tradycyjnie złożyć w siedzibie Urzędu Miasta Pruszkowa. Nabór ankiet trwa do końca 2020 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Przyczyń się do poprawy jakości powietrza. Wypełnij ankietę”

 1. Gonić wiochę WAWA ! pisze:

  A kiedy „miasto pruszków” zrobi ankietę ilu podatników wysyła do Stolicy trując ją spalinami i zajmując miejsca parkingowe ?
  Czekam na info którego z wiejskiego wstydu nigdy nie będzie.

 2. Głos pisze:

  Sprzedajemy Polskie kopalnie węgla, sprzedajmy PKP, sprzedajmy LOT, Pocztę Polską, niech Bruksela wybierze nam sędziów do TK, a postkomuchów w sądach broń Boże ruszać! Wtedy w Polsce będzie demokracja und konstytucja i praworządności, a powietrze będziemy mieli najczystrze w tej części Europy!

 3. Lokator pisze:

  Bardzo dobry pomysł. Czy lokatorzy PSM też mają wypełniać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły