Przy dworcu będzie więcej miejsc parkingowych

Region

Piastowskie parkingi w okolicy stacji PKP są bardzo mocno oblegane. Obecnie urząd miasta zastanawia się nad przebudową miejsc parkingowych po obu stronach stacji.

W ciągu tygodnia wielu kierowców z Piastowa zostawia swoje samochody w okolicy stacji PKP, aby następnie przesiąść się do pociągu w drodze do pracy czy szkoły. Prawdziwe oblężenie zwłaszcza od strony ulicy Lwowskiej ma miejsce w sobotę, kiedy odbywa się tu targowisko miejskie. W tym czasie około godziny 8.00 samo przejście między samochodami, nie wspominając już o zaparkowaniu kolejnego auta jest dość trudne.

Mieszkańcy sami stworzyli sobie prowizoryczny parking na przedłużeniu ulicy Bohaterów Wolności, tuż przy samym wiadukcie. Postanowiliśmy zapytać się czy miasto nie może właśnie tu stworzyć niewielkiego parkingu nie niszcząc zieleni.

– Trójkąt między ulicą Warszawską, Bohaterów Wolności i wiaduktem jest terenem prywatnym – informuje nas Ryszard Wojciul, zastępca burmistrza Piastowa. – Obecnie urząd miasta planuje modernizacje obu parkingów wzdłuż torów kolejowych – dodaje.

– Przymierzamy się do przebudowy parkingu od strony ulicy Lwowskiej. Chcemy go połączyć z dawnym parkingiem policyjnym – informuje Wojciul. – Również po drugiej stronie torów zaraz przy stacji PKP chcemy przebudować parking. W sumie do istniejących obecnie 110 miejsc parkingowych udałoby nam się dodać dwadzieścia kolejnych – podkreśla wiceburmistrz.

W centrum Piastowa jest jeszcze jeden parking, o którym najwyraźniej nie pamiętają mieszkańcy. Miejski parking znajduje się naprzeciwko zakładów akumulatorowych ZAP. Choć ogrodzenie oraz liczne reklamy zakładu otaczające parking wskazują na to, że mogą parkować tam tylko pracownicy firmy to również mieszkańcy mogą korzystać z niego za darmo. – Specyfika tego parkingu polega na jego lokalizacji. Znajduje się on w centrum, ale zarazem na uboczu – przyznaje Wojciul. – Nie wydaje mi się, żeby mieszkańcom chciało się przejść te kilkaset metrów z parkingu na targowisko i z powrotem. Ja sam bym tego nie zrobił – dodaje ze śmiechem.

– Do tej pory z parkingu korzystali pracownicy firmy ZAP oraz rodzice podczas wywiadówek, które odbywały się w pobliskich szkołach. Być może zmieni się to, gdy do powstających kilkaset metrów dalej osiedli wprowadzą się nowi mieszkańcy – mówi wiceburmistrz Piastowa. – Obecnie planujemy oznakować parking. Tak by kierowcy wiedzieli, że mogą z niego korzystać.

Wiceburmistrz ma nadzieję, że problem z parkingiem przy stacji PKP zostanie rozwiązany dzięki uruchomieniu nowego połączenia autobusowego na terenie Piastowa. My natomiast liczymy na to, że przebudowa parkingów dojdzie do realizacji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.