Przy zespole szkół powstanie internat

Pruszków

Na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie powstanie internat. Obiekt będzie miał 120 miejsc noclegowych.

Pruszkowskie starostwo ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę internatu. Będzie to nowoczesny obiekt z pełnym wyposażeniem. Jego budowę zapowiadano już w ubiegłym roku.

Projektant przy tworzeniu dokumentacji technicznej będzie musiał wziąć pod uwagę pewne wytyczne. Jakie? 120 miejsc noclegowych w pokojach dwuosobowych z łazienkami. Na każdej kondygnacji znajdą się również pomieszczenia dla opiekunów przybyłych grup. Goście będą mieli do dyspozycji m.in. miejsce spotkań – świetlicę na około 30 osób na każdym piętrze, aneks socjalny z lodówką, czajnikiem, mikrofalówką i dwupalnikową płytą kuchenną, pralnię z suszarnią na buty i sprzęt sportowy czy stołówkę, która pomieści około 100 osób. Co ciekawe, powstanie jednoosobowa izolatka.

Nie zabraknie także gabinetów: sportowo-lekarskiego oraz zabiegowego z niezależnym wejściem. W planach jest również przychodnia rehabilitacyjna o powierzchni 100 mkw., która będzie przeznaczona do wydzierżawienia. Tradycyjnie powstaną pomieszczenia techniczno-gospodarcze, administracyjne oraz całodobowa portiernia.

Dokumentacja będzie wykonana w dwóch etapach. Najpierw zwycięski wykonawca w przeciągu 45 dni od podpisania umowy dostarczy starostwu koncepcję, a następnie w terminie 180 dni wykona kompletną dokumentację techniczną.

W budżecie pruszkowskiego starostwa zaplanowano 350 tys. zł na realizację tego zadania.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.