Przetarg na projekt parkingu „Parkuj i Jedź” w Komorowie

Komorów

Trzy podmioty złożyły oferty do przetargu na projekt budowy parkingu „Parkuj i Jedź” w Komorowie. Przyszły wykonawca zaprojektuje przebudowę ulicy Kolejowej w Komorowie.

W Komorowie powstanie parking „Parkuj i Jedź”. Urząd gminy Michałowice rozpisał przetarg na projekt parkingu „P+R” oraz przebudowy ulicy Kolejowej.

Przyszły wykonawca opracuje wielobranżową dokumentację projektowo – kosztorysową dotyczącą budowy parkingu „Parkuj i Jedź” w Komorowie wraz z przebudową ulicy Kolejowej w Gminie Michałowice. Zakres projektu będzie obejmował m.in.: przebudowę jezdni ul. Kolejowej, gdzie powstaną miejsca parkingowe, przebudowę skrzyżowań z ul. Zaciszną i Spokojną, system odwodnienia, energooszczędne oświetlenie, stację ładowania samochodów elektrycznych i system zajętości miejsc postojowych.

Do postępowania przetargowego zgłosiły się trzy podmioty. Pierwszą ofertę zgłosiła spółka Polska Inżynieria sp. z o.o. z Warszawy. Podmiot wycenił swoje usługi za kwotę 242 310,00 zł, w tym nadzór autorski: 1.000,00 zł. Drugą ofertę złożyło Biuro Projektów Infrastrukturalnych Krzysztof Suliga z Marek. Podmiot wycenił swoje usługi za kwotę 73 225,00 w tym za nadzór autorski 2 500,00 zł. Trzecią ofertę do postępowania przetargowego złożył Kom-projekt s.c. z Makowa Mazowieckiego. Swoje usługi wycenił za kwotę 121 155,00 w tym za nadzór autorski 1 230,00 zł.
Inwestycja ma być zrealizowana w ramach projektu „Poprawa jakości powietrza na terenie ZIT WOF poprzez budowę parkingów „Parkuj i Jedź” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa mazowieckiego na lata 2014-2020.

Zgodnie z zamówieniem przyszły wykonawca przekaże do piątku 16 kwietnia gotowy projekt budowlany.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.