Przetarg na obwodnicę we wrześniu?

Grodzisk Maz.

Przygotowania do budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego trwają już od lat. Wiele wskazuje jednak na to, że przetarg na jej budowę zostanie ogłoszony już niebawem.

Zachodnia obwodnica Grodziska Mazowieckie to jedno z najdłużej wyczekiwanych przedsięwzięć drogowych, które mają zostać zrealizowane na terenie Grodziska Mazowieckiego. Droga ma wyprowadzić z centrum miasta ciężki ruch samochodowy i ułatwić dojazd do węzła autostrady A2. O tym, że inwestycja jest potrzebna wiedzą nie tylko mieszkańcy, ale i władze Grodziska Mazowieckiego, które od lat próbują doprowadzić budowę obwodnicy do skutku. Kłopot w tym, że start inwestycji blokują odwołania i protesty. Ale widać światło w tunelu.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. – Ta obwodnica jest przykładem słabości państwa. Wystarczy, że się jedna osoba odwołuje, w zasadzie bez większego znaczenia, bo nie mamy tu obszaru Natura2000 czy wyjątkowej sytuacja. Ale jak machina urzędnicza się uruchamia to trwa to dwa trzy lata – zaznacza Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Na 95 procent we wrześniu będzie ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy. Sytuacja się na tyle wyjaśniła, że w tej chwili to właściwie skupiamy się na poprawkach w projekcie – dodaje.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Przetarg na obwodnicę we wrześniu?”

 1. KIKI ŚWIAT pisze:

  @brwinowianin, – a zwłaszcza obwodnic 🙂

 2. Anonim pisze:

  Pruszków jak zwykle 100 lat za grodziskiem.

  • BrwinowskajaPrawda pisze:

   @Anonim_…bo tu już nawet nie ma miejsca na obwodnice, a te które są , jak np. „od ronda koło wiaduktu do Żbikowa(węzeł A2)” ŚWIADOMIE ogranicza się jej przepustowość!
   Wystarczy że jakiś duży koncern sypnie pod stołem gotówką komu trzeba , w tym przypadku LOTOS(Gdańsk) …i taki inwestor może wybudować sobie stację paliw budując skrzyzowanie i światła (spowolnienie) 🙂 !
   Podobnie rzecz się ma w Brwinowie, gdzie „Galeria Podkowa” przy głównej drodze również sobie zbudowała skrzyżowanie ze swiatłami …
   Jak w takich okolicznościach przyrody, gdzie za pieniądze można mieć wszystko chcecie żeby w regionie była dobra komunikacja ?!
   Lokalne władze nie poinny mieć prawa na to żeby ingerować w przepustowość dróg krajowych czy wojewódzkich, lub nawet obwodnic .

   • Wilku Starszy pisze:

    Tak, tak. Bo ronda wcale nie powoduja spowolnien. Zwlaszcza ze przed rondem ZAWSZE trzeba zwolnic zeby przez nie przejechac.
    Skrzyzowanie przy Lotosie powstalo zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego bo w przyszlosci ma tamtedy biec poprzeczna ulica z Gasina na Zbikow.
    PS. Kogo ty chcesz oszukac twierdzac, ze Brwinowianin to inna osoba?

   • Wilku Starszy pisze:

    I jeszcze jedno, lokalne wladze nic nie moga ingerowac a juz zwlaszcza wybudowac skrzyzowania na drodze, ktorej nie sa wlascicielem. Jesli to robia to znaczy ze maja jego zgode i uznal on dana forme skrzyzowania za najlepsze rozwiazanie. Zwtem tutaj miasto wybudowalo skrzyzowanie za zgoda wojewodztwa.

    • BrwinowskajaPrawda pisze:

     To jest przecież naturalne, że lokalne władze porumiewają się w tego typu sprawach z władzami Powiatu czy województwa, a ci zawsze POpierają dany projekt na zasadzie,
     – ‚pozytywnego ropzpatrzenia sprawy”.
     To „Wilku” AMERYKI NIE ODKRYŁEŚ.

     • Wilku Starszy pisze:

      No tak. Zmowa, uklady, SPISEG.

      To jeszcze wytlumacz nam czemu powiat w zeszlej kadencji pod pisowskim przewodnictwem zamawial skrzyzowania ze swiatlami? Bo z tego co piszesz budowa sygnalizacji swietlnej to domena aferzystow ktorzy maja z tego profity.

 3. Gdzie jest problem? pisze:

  A konkretnie co się wyjaśniło? Dlaczego dziennikarze potraktowali ten ważny i pilny temat aż tak powierzchownie? Czy i ile jest odwołań? Kto i dlaczego się odwołuje? Jakie są perspektywy? Na jakim etapie utknął projekt? Czy wszystkie tereny zostały już przejęte/wykupione? Gdzie są teraz papiery? U wojewody, marszałka czy burmistrza? A może są u starosty? Po tym artykule nadal nie wiemy nic. Jakość artykułów w WPR24 to jest coraz większa żenada.

 4. Delete pisze:

  I on to weźmie i se wybuduje już to widzę a kasę ma. Kiciarz bredzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły