Przeprowadzili konsultacje, co dalej?

Milanówek

Milanówek zaangażował mieszkańców w prace nad tworzeniem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Etap konsultacji został zakończony i zadanie trafiło w ręce specjalistów. Na ostateczne efekty trzeba poczekać.

Mieszkańcy Milanówka mieli okazję wyrazić swoje potrzeby. Najpierw przedstawiciele firmy Budplan przeprowadzali uliczne ankiety, następnie odbyły się warsztaty urbanistyczne. Każdy mógł zamienić się w projektanta przestrzeni i oznaczyć konkretne miejsca oraz obiekty na mapie miasta. Wspólne wysiłki zostały podsumowane, ale to dopiero jeden z etapów. – Opracowanie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Milanówka  jest procesem długotrwałym. Prace nad jego opracowaniem rozpoczęły się na początku czwartego kwartału 2015 r., z terminem realizacji wynoszącym 25 miesięcy – informuje Daria Gągała z milanowskiego magistratu.

Zatem trzeba się uzbroić w cierpliwość. Powstanie dokumentu to melodia przyszłości. – Do tej pory przygotowano koncepcję studium w części dotyczącej uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego, a aktualnie trwają prace nad koncepcją studium w części dotyczącej kierunków zagospodarowania przestrzennego – podaje przedstawicielka milanowskiego magistratu.

Czy pomysły mieszkańców znajdą zastosowanie podczas tworzenia ostatecznego kształtu dokumentu? – Powstałe warianty oraz wnioski z warsztatów urbanistycznych stanowić będą wytyczne do prac nad projektem Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Ich ostateczne uwzględnienie zależne będzie jednak od różnorodnych czynników prawnych i planistycznych, które zweryfikowane będą podczas procesu tworzenia koncepcji tego dokumentu – wyjaśnia Gągała.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.