Przełom roku pod znakiem kradzieży w Podkowie?

Podkowa Leśna

Okres świąteczny i noworoczny to żniwo dla złodziei. Kiedy my miło spędzamy czas, oni działają. Kilka takich zdarzeń odnotowano na koniec roku w Podkowie Leśnej. Jedno już po nowym roku. Tematem tym zainteresował się burmistrz, który wystosował pismo do policji.

– Zaniepokojony grudniowymi włamaniami do domów na terenie Podkowy Leśnej 18 grudnia 2019 r. wystosowałem pismo do Kierownika Posterunku Policji z prośbą m.in. o przedstawienie dokładnych danych – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Mimo kilku zdarzeń, nie można powiedzieć, że w Podkowie jest niebezpiecznie. Na terenie miasta w roku 2019 było 5 włamań, dokładnie tyle, ile w 2018 r. Wszystkich przestępstw zanotowano 76, o 4 mniej niż w roku 2018. W bieżącym roku 2020 zanotowano 1 włamanie.

Okazuje się, że na terenie powiatu grodziskiego grasują co najmniej dwie grupy przestępcze. – Jestem na gorąco po rozmowie zarówno w komendantem grodziskiej policji, jak i kierownikiem podkowiańskiego posterunku (4.01.2020). Żadne z włamań nie było z rozbojem. Z analizy policji wynika, że na terenie powiatu grodziskiego (być może również sąsiedniego) grasują co najmniej dwie grupy przestępcze – wchodzą oknami rozwiercając zamki lub wybijając szyby. Plądrują domy, szukając pieniędzy i kosztowności, także kradnąc drobne przedmioty, które mieszczą się w plecakach, są sprawni fizycznie, bo często przeskakują płoty – wyjaśnia Tusiński.

Policjanci apelują, aby zgłaszać gdy zobaczymy coś podejrzanego i reagować na alarmy sąsiadów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Przełom roku pod znakiem kradzieży w Podkowie?”

  1. mordeczka pisze:

    a czy w tych domach lub w ich okolicy były robione ostatnio remonty budowlane , naprawy telekomunikacyjne czyli grzebanie w skrzynkach , łażenie po słupach? nie jestem miłośnikiem teorii spiskowych, tylko analizuję fakty oraz minione zdarzenia z okolic. kamery z fifi;-) są ogólnie dostępne ,daleko widzą i to przez całą dobę! pozdrawiam czujnych z otwartym umysłem 😉

  2. sdgsd pisze:

    Ukraińcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły