Przejście zastawione, zgłoszeń brak

Nowa Wieś

Pokonanie przejścia dla pieszych w pobliżu sklepu na ul. Brzozowej w Nowej Wsi to nie lada wyzwanie. Wszystko przez samochody, które parkują w pobliżu pasów. Mieszkańcy chcieliby, żeby sprawą zajęła się policja, jednak funkcjonariusze o problemie nic nie wiedzą.

W Nowej Wsi trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby przejść przez pasy na Brzozowej. Oto opinia jednej z mieszkanek. – Przechodząc często przez pasy ze sklepu nie widać nadjeżdżających samochodów często trzeba się wychylić za zaparkowane auto. Takie parkowanie jest notoryczne (patrz zdjęcie) – przedstawia Natalia.

W takich sytuacjach interweniować powinna policja, ale funkcjonariusze o niewłaściwym parkowaniu przy Brzozowej nie mają pojęcia. Mieszkańcy podkreślają, że patrole we wskazanym rejonie to rzadkość. – Nie mamy żadnych informacji na ten temat. Jeżeli występują takie przypadki należy je zgłaszać. Niewłaściwe parkowanie traktowane jest jako wykroczenie i kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100-300 zł oraz 1 punkt karny. Nie możemy być wszędzie. Każdy ma prawo zadzwonić na policję i poinformować funkcjonariuszy o zdarzeniu. Patrol pojedzie na miejsce, aby sprawdzić zgłoszenie  – mówi st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Pierwszy krok to zgłoszenie. Czy to załatwia sprawę? Przecież może zdarzyć się, że zanim policja dotrze na miejsce, kierowca niewłaściwe zaparkowanego pojazdu odjedzie. – Do takiej sytuacji może dojść. Warto pamiętać, że zawsze możemy wykorzystać telefon komórkowy. Zrobić nim zdjęcie bądź nagrać film i wysłać policji. Ten materiał pozwoli podjąć kolejne kroki – tłumaczy pruszkowska funkcjonariuszka.

Straszakiem dla niewłaściwie parkujących ma być mandat. Mimo tej świadomości problem obecny jest w wielu miejscach. Dlaczego? – Przede wszystkim chodzi o wygodę. Chcemy zaparkować jak najbliżej miejsca docelowego. Przy okazji kierowcy nie zwracają uwagi, że mogą stworzyć zagrożenie dla innych uczestników ruchu – odpowiada st. asp. Dąbrowska.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.