Przejazd w Parzniewie zamknięty dłużej

Region

Nie w piątek, a w poniedziałek ma zostać otwarta przeprawa przez tory PKP w ciągu ul. Przejazdowej w Parzniewie. Wykonawca prac potrzebuje więcej czasu niż pierwotnie planowano.

Prace na przejeździe kolejowym na pograniczu Pruszkowa i Parzniewa rozpoczęły się 23 czerwca i zgodnie z zapowiedziami miały zakończyć się w najbliższy piątek, 6 lipca. Tego dnia na przeprawę miał wrócić ruch samochodowy i pieszy. Niestety, tak się nie stanie. Jak poinformowali nas kolejarze, prace, a co za tym idzie zamknięcie przeprawy, potrwają dłużej. – Wykonawca zgłosił potrzebę wydłużenia zmian w organizacji ruchu i prac na przejeździe kolejowo-drogowym w Parzniewie. Wykonawca deklaruje zakończenie prac na przejedzie w poniedziałek, 9 lipca, do końca dnia – mówi nam Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Przypominamy, że wyłączenie z ruchu tego szlaku oznacza, że w 60-tysięcznym Pruszkowie na drugą stronę torów można dostać się tylko w jeden sposób, korzystając z wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej 718.

Z utrudnieniami borykają się też pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy kursują objazdem, (zawieszono korzystanie z przystanków Parzniew Główny oraz 36 PP Legii Akademickiej). Nowa trasa linii nr 4 pruszkowskiej komunikacji miejskiej to: kierunek os. Staszica – Urząd Celny i z powrotem, ulicami Plantową, Powstańców, Wojska Polskiego, Kościuszki, B. Prusa, Poznańską, Waryńskiego, Promyka, Robotniczą, Błońską, Promyka, Parzniewską, Przejazdową.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.