Przejazd jeszcze czynny

Kozerki

Wraz z końcem listopada miał zostać zamknięty przejazd przez tory w Kozerkach. Przeprawa nadal jest czynna, jednak nie oznacza to zmiany decyzji kolejarzy.

Przejazd w Kozerkach zostanie zamknięty, jednak nadal nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Kolejarze przymierzali się do zlikwidowania przeprawy w listopadzie. Założonego planu nie udało się zrealizować. Kierowcy nadal korzystają z przeprawy i  nie chcą, aby została zamknięta.

Kolejarze jeszcze czekają. – Przejazd w Kozerkach zostanie zlikwidowany po otwarciu wiaduktu w ciągu ul. Skokowskiego w Jaktorowie. Wszystko zależy od formalności i wyznaczenia terminu kontroli przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Mamy nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym miesiącu – informuje nas Łukasz Kwasiborski z biura prasowego PKP PLK.

Dlaczego przejazd w Kozerkach zostanie zlikwidowany? Chodzi o względy bezpieczeństwa. W 2013 roku na przeprawie w Kozerkach doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód osobowy został zmiażdżony przez dwa pociągi. W wypadku zginęła kobieta, która prowadziła auto, a jej dwie córki trafiły do szpitala. Przy okazji modernizacji linii Warszawa-Skierniewice podjęto decyzję o zamknięciu przejazdu. Kierowcy będą korzystali z wiaduktu w Jaktorowie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.