Przedszkole w Regułach w zielonej osłonie

Michałowice

Przedszkole powstające przy ul. Kuchy w Regułach to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych w gminie Michałowice. Budowa idzie pełną parą. Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku.

W budynku przedszkola znajdzie się siedem sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym, sala do zajęć ruchowych , kuchnia, jadalnia, sala rekreacyjna oraz całoroczne patio. Na dachu budynku znajdą się panele fotowoltaiczne, dodatkowo wykorzystane zostaną pompy ciepła. Zaprojektowano również wspomniane zielone dachy oraz naturalny zbiornik retencyjny.

Teren przedszkola również zostanie zagospodarowany. Obecnie prowadzone są prace związane z nasadzeniami zieleni. – Pierwsze drzewa przy nowym przedszkolu w Regułach zostały już posadzone docelowo będzie ich aż 61!  Zaplanowaliśmy kilka gatunków, tak aby powstał interesujący dla dzieci park. Drzewa dadzą także cień latem, a jesienią będą się mienić różnymi kolorami – zaznacza Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice. – W przyszłości zieleń przy przedszkolu wzbogaci się o byliny. Łącznie przy przedszkolu w Regułach zostaną posadzone 872 rośliny – dodaje.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.