Przedszkole przy Okrężnej musi poczekać

Grodzisk Maz.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będzie zapowiadanego przetargu na budowę nowego przedszkola przy ul. Okrężnej w Grodzisku Mazowieckim.

Do budowy nowej placówki władze Grodzisk Mazowieckiego przygotowują się od półtora roku. Gotowy jest projekt nowoczesnego budynku, a jak mówił nam w kwietniu burmistrz Grzegorz Benedykciński, przetarg na budowę miał pojawić się jeszcze w tym roku.

Czy zostanie zatem w najbliższym czasie ogłoszony? – Wszystko wskazuje na to, że nie. Zdecydowanie ważniejszą inwestycją jest dla nas szkoła w Szczęsnem. Musimy traktować ją jako priorytet i najpierw ogłosić przetarg na jej budowę. Nie porzucamy pomysłu udowy przedszkola na Okrężnej, to kwestia przesunięcia o rok – mówi teraz burmistrz Benedykciński.

Jak dodaje, Grodzisk nie ma obecnie problemu z brakiem miejsc przedszkolnych. Inna sytuacja jest w szkołach. – W tej chwili nie mamy deficytu miejsc w przedszkolach. Przejęliśmy dwa przedszkola, jedno wynajęliśmy, drugie „usamorządowiliśmy”. W tej chwili nie ma więc problemu. Dziś najważniejsza jest szkoła, bo w trzech szkołach, w Adamowiznie, w Książenicach i w szkole nr 6 mamy przepełnienie. Coś muszę z tym zrobić – zaznacza włodarz Grodziska.

Przedszkole przy Okrężnej musi zatem poczekać. A dodajmy, że nie będzie to mały obiekt. Znajdzie się w nim50 miejsc dla dzieci w wieku żłobkowym i 250 miejsc dla przedszkolaków.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.