Przedszkole bez tajemnic [DODATEK PRZEDSZKOLAK]

Region

Niebawem kolejne maluchy rozpoczną swoją przedszkolną ścieżkę. Dzieci będą musiały stawić czoła nowym wyzwaniom, ale rodziców również czeka wiele trudu. Jak odnaleźć się w tej sytuacji? Co robić? Przygotowaliśmy dla Was Dodatek Przedszkolak, w którym znajdziecie wiele ciekawych porad.

Trzeba zauważyć, że tegoroczny nabór do przedszkoli do łatwych nie należy. Wszystko przez „cofnięcie” sześciolatków ze szkół. Rodzice mieli wybór, ale większość zdecydowała się pozostawić dzieci w przedszkolach. W placówkach publicznych pojawił się problem miejsc dla trzylatków, co zrodziło nie lada kłopot. Z ratunkiem pospieszyły prywatne przedszkola, które przygotowały ciekawe propozycje wychowawcze.

Dzieci powinny już od najmłodszych lat odkrywać swoje pasje i poznawać świat. Rodzice zawsze chcą mieć decydujące zdanie, ale warto zaufać maluchowi. Lepiej, żeby robił coś z radością niż „na siłę”. Z pewnością dla maluchów ciekawym zagadnieniem może okazać się robotyka, która na pierwszy rzut oka wydaje się przeznaczona dla nastolatków. Wcale tak nie jest. Podczas zajęć z robotyki maluchy mogą poznać podstawy matematyki i fizyki.

Poważnym zagadaniem jest przygotowanie pociechy na pierwszą wizytę w przedszkolu. Nowe miejsce wiąże się ze stresem i niepewnością. Warto dziecku opowiadać o przedszkolu, a także w miarę możliwości odwiedzić je. Należy pomyśleć również o zmianie trybu życia, która pozwoli stopniowo przystosowywać malucha do porannego wstawania.

W Dodatku Przedszkolak poruszamy również kwestie związane z wyborem placówki dla dziecka z autyzmem, żywienie oraz zasadami panującymi w relacjach z pociechą. Zapraszamy do lektury!

Dodatek Przedszkolak można pobrać tu.
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.