Przedstawiciele PAŻP spotkają się z mieszkańcami

Reguły

Zgodnie z zapowiedziami, w Regułach odbędzie się otwarte spotkanie z udziałem przedstawicieli Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i samorządu. Temat to oczywiście planowane przez PAŻP inwestycje na terenie gminy.

Przedsięwzięcia, które PAŻP zamierza zrealizować w Regułach budzą duże zainteresowanie mieszkańców. I nic dziwnego, bo nie należą one do małych. Chodzi po pierwsze o budowę wież radiokomunikacyjnych, których zadaniem będzie utrzymywanie kontaktu między załogami samolotów a naziemnymi służbami ruchu lotniczego. A po drugie i ważniejsze – planowane powstanie dużego kampusu Agencji na działce między al. Powstańców Warszawy, przedłużeniem 
ul. Granicznej i torami WKD.

Ze wstępnych założeń wynika, że będzie to małe miasteczko z budynkami biurowymi, operacyjnymi, przychodnią, restauracją, własnymi terenami rekreacyjnymi, garażami podziemnymi nadziemnymi, parkingami na 350 i 950 pojazdów. Wszystko to na 16 hektarach w sąsiedztwie urzędu gminy.

Największe obawy związane z planami PAŻP dotyczą wprowadzenia dużego natężenia ruchu na drogi lokalne. Szczególnie, że Agencja stoi na stanowisku, że problemu w tym zakresie nie będzie i w związku z tym nie będą wprowadzane nowe rozwiązania. – Stosowane w Agencji godziny pracy personelu administracyjnego (7:00-15:00) oraz zmianowy tryb pracy personelu operacyjnego powoduje, że wpływ kampusu na zwiększenie ruchu w okolicy nie będzie znaczący. Dodatkowo przewiduje się, że większość ruchu do i z Agencji będzie odbywać się w kierunku odwrotnym do dominujących potoków. Z tych powodów nie jest przewidziana budowa wiaduktu nad torami WKD – mówił nam niedawno Paweł Łukaszewicz, rzecznik prasowy PAŻP.

Między innymi na ten temat będzie można porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami Agencji podczas otwartego dla mieszkańców spotkania. Odbędzie się ono we wtorek, 9 kwietnia, o godz. 17.30 w sali multimedialnej urzędu gminy (Reguły, al. Powstańców Warszawy 1).

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.