Przed nami Żurawie Powiatu Grodziskiego’2019

Grodzisk Maz.

Żurawie Powiatu Grodziskiego'2019 to konkurs aktywności lokalnej, w którym zostaną nominowane osoby, firmy i organizacje w pięciu kategoriach. Jeśli masz swojego kandydata to go zgłoś do pierwszej edycji konkursu. Termin zgłaszania upływa 1 grudnia.

Powiat grodziski składa się z sześciu gmin: Baranów, Jaktorów, Grodzisk Maz., Milanówek, Podkowa Leśna i Żabia Wola. Wszystkie te miejsca zamieszkuje łącznie 93 tys. osób. Co więcej, jest to obszar, na którym zarejestrowane są 333 organizacje pozarządowe. Społecznicy, wolontariusze, zapaleńcy, eksperci i pasjonaci chcą zrobić coś, co sprawi, że świat wokół nas będzie lepszy.

– Od 2002 roku wspieramy rozwój społeczeństwa obywatelskiego na terenie powiatu grodziskiego – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Wzmacniamy organizacje pozarządowe i wszelkie inicjatywy mieszkańców. Widząc, jak wiele ciekawych pomysłów i dużo społecznej energii warte jest docenienia i nagłośnienia, postanowiliśmy ufundować i przyznać nagrody – dodaje.

Konkurs podzielony został na pięć kategorii: Wolontariusz roku, Organizacja pozarządowa roku, Społecznik roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej oraz Wydarzenie społeczne roku.

Nagrody stanowią specjalnie na tę okazję wykonane statuetki, których autorem jest rzeźbiarz Jerzy Juczkowicz. Zostaną one wręczone podczas uroczystej Gali Aktywności Obywatelskiej, która odbędzie się 12 grudnia o godz. 17.00. Gościem honorowym wydarzenia będzie Szymon Hołownia, dziennikarz, autor, założyciel Fundacji Kaisi oraz Fundacji Dobra Fabryka.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła gazeta oraz portal WPR24.pl.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.