Przed nami długi weekend i wzmożone kontrole policyjne

Region

Już dziś wiele osób wyruszy w drogę, udając się na nieco dłuższy odpoczynek. Przez te kilka dni policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole.

Listopadowy długi weekend to dla jednych chwila wytchnienia, a dla innych czas cięższej pracy niż zwykle – mowa tutaj o policjantach, którzy rozpoczęli działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Należy spodziewać się na drogach większej niż zazwyczaj liczby funkcjonariuszy i oczywiście… kontroli. Najwięcej patroli pojawi się na głównych ciągach komunikacyjnych.

Standardowo funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci, a także zwracać uwagę na pozostałe wykroczenia, które stwarzają zagrożenie.

Warto zatem przestrzegać przepisów ruchu drogowego, dostosować prędkość do warunków atmosferycznych, zachować ostrożność w czasie prowadzenia pojazdu oraz zadbać o jego właściwy stan techniczny. Zwłaszcza że od 7 listopada zmieniły się przepisy, w ramach których m.in.: „dopuszcza się postój pojazdu policyjnego w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego”. Oznacza to, że kontrole drogowe będą mogły być przeprowadzane niemalże w dowolnym miejscu, nawet jeśli funkcjonariusze złamią w ten sposób obowiązujące przepisy.

Nawet jeśli dojedziecie na miejsce 5, 10 lub 15 minut później to nic się nie stanie. Jadąc spokojnie zaoszczędzicie nerwów, nie stracicie prawa jazdy, a co najważniejsze zdrowia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Przed nami długi weekend i wzmożone kontrole policyjne”

 1. Karolina pisze:

  Hmmm, ciekawe co w tej kwestii ma do powiedzenia Specjalista od spraw wszelakich tj. Wilku Starszy

 2. Anonim pisze:

  Czyli jak zwykle podbijanie statystyk. Powinni się wziąć za siedzenie na zderzaku.

  • X pisze:

   Jak przestaniesz tworzyć korki powolna jazda to nikt ci nie będzie siedział na zderzaku. Pamiętaj że choć czujesz się wyjątkowym płatkiem śniegu to jesteś tak naprawdę przeszkodą na drodze która utrudnia jazdę innym i odpowiada za powstawanie korków.

  • kichuś pisze:

   ta ładna Pani z lizaczkiem na zdjęciu to jak ma na imię i w której KM urzęduje?

  • misiek pisze:

   zrób redukcję biegów i gostek funduje Ci remont autka albo nowy + odszkodowanie za utratę zdrowia .polecam rejestrator drogi z tylną kamerą .z takimi dowodami nawet nie podmienią kierowców na trzeźwych lub nie naćpanych bo pyszczek widać.sprawdzone – działa !

   • Uczeń pisze:

    O więc teraz powolni kierowcy w ten sposób działają? Wiedziałem że jak ktoś jeździ wolno to nie umie jeździć i z jego sychika jest nie najlepiej.
    Ale jeździć wolno po to żeby specjalnie spowodować wypadek i zrzucić winę na kogoś i naprawić sobie samochód bo jest się życiowa sierota i nie stać cię na solidne auto którego szkoda będzie Ci niszczyć to nowy poziom cebulatwa.
    Z drugiej strony to jasne ja jeżdżę szybko bo mój czas jest cenny, a tacy jeżdżą wolno bo pewnie ich czas jest warty tyle co czas Rysia spod monopolowego – mentalność też podobna.

   • X pisze:

    Twierdzisz że ktoś kto jeździ na zderzaku rozwali się bo zrobisz redukcję? Większość takich ludzi jest skupiona i ma lepszy refleks i żeby wymusić wypadek na takim kimś trzeba porządnie dać po cheblach.
    Inna sprawa że jeśli cię nie stać na naprawę własnego samochodu i dałeś drugiemu gościowi załadować ci w pupę w zamian za naprawę to jednak świadczy że jesteś ten teges – ciepły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły