Przebudują ul. Solidarności. Jest przetarg

Parzniew

Starostwo powiatowe w Pruszkowie ogłosiło przetarg na rozbudowę ul. Solidarności w Parzniewie na odcinku od przejazdu kolejowego do tunelu w ciągu ul. Działkowej.

To ważna inwestycja, bo stan ul. Solidarności pozostawia wiele do życzenia. Spękana, nierówna nawierzchnia, liczne przełomy i fatalne pobocze – wkrótce ma być to już wspomnienie. Starostwo powiatowe w Pruszkowie szuka bowiem firmy, która zajmie się przebudową newralgicznego odcinka między dwiema przeprawami przez tory PKP.

Jaki jest zakres prac? Przedsięwzięcie zakłada m.in. wykonanie podbudowy drogi, nowej nawierzchni ulicy, chodników, ścieżki, zjazdów. Na ul. Solidarności pojawi się zatoka autobusowa oraz niezbędna infrastruktura, w tym odwodnienie. Prace będą wymagały wycinki części drzew rosnących wzdłuż drogi.

Przebudowa ma przebiegać szybko. Wybrany wykonawca będzie miał na to maksymalnie 63 dni od momentu podpisania umowy. Na propozycje firm powiat czeka do 31 stycznia.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Przebudują ul. Solidarności. Jest przetarg”

 1. Mieszkaniec Paryżewa pisze:

  Chodze tam na spacery z dziecmi. Komu te dęby przeszkadzaja??? Co za kretyn ma takie pomysły??? Nie mozna wyremontowac drogi żeby obyło sie bez wyrzynania wszystkiego w pień??? Rosną te drzewa od kulkudziesieciu lat i teraz nagle problem. Jest obok sciezka z chodnikiem a oni chodnik beda robic. Ręce opadają.

 2. Anonim pisze:

  Typowe bezmyślne działanie naszych (nie tylko pruszkowskich) włodarzy! Dwa lata nie było przejazdu i można było w tym czasie już tę drogę wyremontować, a ne cały okres kiedy był „budowany” tunel + 63 dni + obsuwa. Ale oczywiście winni bezimienni urzędnicy…

  • Segu pisze:

   Właśnie bardzo sensowne działanie. Wtedy gdy nie było przejazdu (nad obecnym tunelem), to ul. Solidarności była konieczna jako dojazd do CH ATUT i ul. Wolności. Inaczej byłyby odcięte. Były pomysły aby ją remontować właśnie wtedy, ale zostały wstrzymane w zalążku. Teraz jest dojazd do tych miejsc z każdej strony (również ul. Wolności od Przyszłości), więc można ul. Solidarności spokojnie zamknąć i remontować!

   • Anonim pisze:

    Nie masz racji Segu. Dojazd a nawet przejazd był od strony Działkowej mimo, że po wertepach to był. Było ponad 2 lata aby zrobić drogę przez środek osiedla (nadal jest 50 m wybojów) lub kompletną drogę jak napisałeś od ul. Wolności. Czasu było mnóstwo aby zbudować i wyremontować te drogi w czasie gdy budowany był tunel. To tak jak z remontem lini średnicowej: wiele lat temu po pożarze dw. śródmieście był on zamknięty i można było w tym czasie wymienić i torowisko i most kolejowy a nie przez kilka lat zamykać tę linię na całe wakacje.

 3. Pan Prado pisze:

  Drzewa to wylęgarnia komarów. Wyciąć wszystkie w okolicy planowanej drogi i posadzić świerki!
  Dlaczego tak mało sadzi się drzew iglastych, które są zielone przez cały rok ?

 4. Kerim pisze:

  Chrońcie drzewa!
  Drzewa oczyszczają powietrze, samochody go zanieczyszczają.
  samochody zużywają masę wody (w produkcji i eksploatacji)
  Samochód w cieniu drzewa, nie nagrzewa się.
  Drzewo w cieniu samochodów – ginie !
  Czy na pewno będzie nam się żyło lepiej?

 5. P pisze:

  Tylko firma efekt

 6. WolF pisze:

  A na cito miasto mogłoby zrobić łącznik w miejscu zakończenia tunelu i ul Solidarności bo firma która wylewała tam asfalt zapomniała o kilku m2 i nagle jadąc od strony Parzniewa nie masz przez chwile nawierzni 😮

 7. Gallileo pisze:

  A co z ulicą działkową? Tam również się niszczy zawieszenie w samochodach

 8. Kierowca pisze:

  No to się Starostwo ładnie postarało. Warunki przetargu są więcej niż dobre. A droga rzeczywiście wymaga pilnej interwencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły