Przebudują ul. Herberta w Milanówku

Milanówek

Milanowski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Herberta, czyli dawnej ulicy Fiderkiewicza. Drogę w sercu miasta czeka gruntowna metamorfoza.

Ulica zostanie przebudowana na całej długości od ul. Piłsudskiego do Warszawskiej. To prawie kilometrowy odcinek obecnie zniszczonej i wymagającej remontu drogi. Wkrótce ten stan ma być wspomnieniem, bo zakres planowanej przebudowy jest dość szeroki. Docelowo jezdnia ma mieć szerokość 5,5 metra, z wyjątkiem fragmentu od Piłsudskiego do Krótkiej gdzie zaprojektowano odcinek jednokierunkowy o szerokości 4 metrów.

Wzdłuż ulicy pojawi się nowy dwustronny chodnik, a skrzyżowania z drogami poprzecznymi zostaną „wyniesione”. Pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Piłsudskiego i ul. Krótką zaprojektowano skośne miejsca parkingowe. Wykonane zostaną też zjazdy na posesje. Do tego niezbędna infrastruktura, w tym odwodnienie praz przebudowa słupów elektrycznych.

Cała inwestycja ma przebiegać etapami. Pierwszy obejmuje wspomniany już fragment od Piłsudskiego do Krótkiej. Kolejne będą obejmować odcinki od wcześniej zakończonego etapu w kierunku ulicy Warszawskiej. Szczegóły i harmonogram wybrany wykonawca będzie musiał uzgodnić z władzami miasta. Jak to bywa w takich przypadkach, nie obędzie się bez utrudnień w ruchu.

Prace mają ruszyć szybko. W dokumentacji przetargowej jasno zaznaczono, że jeszcze w tym roku wykonanie zadania ma osiągnąć 5 proc. Całość zakończy się w listopadzie 2020 r. O ile uda się pomyślnie zakończyć przetarg i wybrać wykonawcę. Na oferty milanowski urząd czeka do 15 listopada.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Przebudują ul. Herberta w Milanówku”

 1. Anonim pisze:

  Nareszcie ! Sprawa ciągnie się już długo , prawie 6 lat, jeszcze za burmistrza Wysockiego, potem następczyni nic nie zdziałała,
  bardzo się cieszę ale i obawiam się by te zapowiedzi znowu nie były tylko obietnicą.

 2. Andrzej56 pisze:

  Cieszę się że będzie nowa ulica, lecz bardziej bym cieszył się jak by miasto zajrzało na Spacerową koło wilii miasta,, Walerii,, i chociaż wyrównała doły

 3. Milanowianin pisze:

  Dobre wieści, w końcu zrobię jedną z główniejszych ulic w Milanówku, która jest w opłakanym stanie. Oby tylko tego nie spartolili. Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły