Przebudowy dróg lokalnych w 2018 r.

Region

Mazowiecki Urząd Wojewódzki zakwalifikował 128 wniosków złożonych przez samorządy o dofinansowanie przebudowy dróg na przyszły rok. Sprawdźcie jakie wnioski wpłynęły z naszego regionu.

W ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” na 2018 rok złożono aż 201 wniosków z całego Mazowsza, ale już podczas oceny formalnej odpadły 73 zgłoszenia. Na liście jest 45 projektów powiatowych i 83 gminne. Postanowiliśmy sprawdzić czy znajdują się tam drogi położone w naszym regionie. 

Rozpocznijmy od wniosków złożonych przez powiaty grodziski i pruszkowski. Na pozycji 12 znalazł się wniosek złożony przez powiat grodziski. Starostwo chce przebudować ul. Nałkowskiej i Centralną w ciągu drogi powiatowej nr 1504W w miejscowości Radonie i Adamowizna. Łączna długość odcinka przeznaczonego do przebudowy to prawie 1,6 km. Również numer 28 należy do powiatu grodziskiego. Kryje się pod nim przebudowa ul. Królewskiej na terenie miejscowości Kaski w gminie Baranów – długość odcinka to blisko 2,3 km. 

37 miejsce na liście należy do powiatu pruszkowskiego i wniosku o przebudowę ul. Regulskiej na odcinku od ul. Bodycha do drogi wojewódzkiej nr 719.

Czas na podsumowanie gmin. Grodzisk Mazowiecki zamierza uzyskać dofinansowanie na poprawę spójności układu komunikacyjnego poprzez budowę ul. Króliczej i Drozda w miejscowościach Adamowizna, Odrano Wola i Szczęsne (pozycja nr 18). Z kolei na miejscu 39 znalazł się Jaktorów z projektem pn. „III Etap – Rozbudowa i przebudowa ul. Wojska Polskiego wraz z budową ronda w miejscowości Międzyborów”. Pozycja 47 należy go Brwinowa i budowy ul. Wolności w Parzniewie. Raszyn złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy ul. Wspólnej w Jankach od skrzyżowania z ul. Mszczonowską do połączenia z ul. Kwietniową w Wypędach.

Które wnioski odpadły na etapie oceny formalnej? Gmina Żabia Wola nie dostarczyła projektu stałej organizacji ruchu w związku ze złożonym wnioskiem o budowę dróg gminnych – ul. Śląskiej i Krańcowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.