Przebudowa targowiska wkroczy w kolejny etap

Brwinów

Trwa kompleksowa przebudowa targowiska miejskiego w centrum Brwinowa. Wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac. W odnowionym miejscu kupcy pojawią się w połowie przyszłego roku.

Modernizacja tego ważnego i uczęszczanego nie tylko przez mieszkańców Brwinowa punktu rozpoczęła się w lutym tego roku. Targ przechodzi gruntowną metamorfozę, a po zakończeniu prac będzie wyglądał zupełnie inaczej niż widzimy to na zdjęciu wyżej. Urząd gminy inwestycję realizuje w podziale na etapy. Na początku września rozpisał przetarg na przeprowadzenie kolejnego. – Otrzymaliśmy jedną ofertę. Mieści się ona w naszych możliwościach finansowych, więc jeśli z formalnego punktu widzenia wszystko będzie w porządku, przetarg zostanie rozstrzygnięty – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

– W tej chwili realizujemy te pierwsze etapy związane z budową targowiska, na którą dostaliśmy dofinansowanie ze środków unijnych. To ta otwarta przestrzeń, na której dobiega końca montaż słupów wspornych do konstrukcji dachu nad miejscami do handlu z samochodu. Wykonane zostało już zadaszenie nad miejscami do handlu ze stołów. Tak samo jak instalacje podziemne – dodaje włodarz miasta. – Kolejny etap dotyczy części targowiska od strony ul. Armii Krajowej i przechodzimy do tego wąskiego kawałka, gdzie będą układane instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne. Tam staną pawilony. Wcześniej musimy dokonań rozbiórki. Niektóre ze stojących tam pawilonów miały piwnice. Nowe pawilony będą nieco przesunięte do granicy działki. W ten sposób poszerzamy możliwość handlu i to wąskie przejście, które było zmorą wszystkich kupujących. Teraz będzie tam na tyle szeroko, aby zapewnić przejezdność drogi pożarowej. Wcześniej takiej możliwości nie było – wyjaśnia Kosiński.

Wykonawca będzie miał czas do połowy grudnia. Kolejnym etapem, już finalizującym będzie ogłoszenie w grudniu lub na początku stycznia przetargu na budowę pawilonów. – Prace ruszą wczesną wiosną, mam nadzieję, że do wakacji zostaną zakończone – zaznacza burmistrz Brwinowa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Przebudowa targowiska wkroczy w kolejny etap”

 1. Brwinowianin pisze:

  tak Burmistrz przebudował targowisko że połowa rolników po modernizacji już sie nie zmieści i już zadeklarowali że nie będę przyjeżdżać do Brwinowa na ten nowy targ . A to się odbije na cenach z pewnością

  • Tomek pisze:

   A Ty jak zwykle już wiesz kto się zmieści a kto nie. Ilu tych rolników tu przyjezdzalo? Większość to handlarze kupujący towar na Broniszach. A wzrost cen powoduje szalejaca inflacja spowodowana przez twój ukochany rząd

  • Jarema pisze:

   Ja znam 5 rolników. Reszta to produkty z pola na Broniszach. Rozmawiałem z nimi załatwienie miejsca w Brwinowie to nie jest łatwa sprawa. Ci którzy mają układ mają najlepsze miejsca. Obawiam się, że po modernizacji pozostanie tylko handlowa sitwa. Rolnicy przeniosą się do Grodziska. A teraz zgadnijcie dlaczego nie mogło być targowisko na wielkim placu w pobliżu ulicy Dworskiej?

   • Brwinowianin pisze:

    Tomek, moi wujkowie tam przyjeżdżali spod Grójca z jabłkami i z pomidorami. Lubili ten targ bo mówili że wszystko schodzi i dobra w miarę cena, pomimo że mieli naprawde tanio. . .
    Wię nie jak zwykle coś wiem , tylko poparte faktami, ale Ty jak zwykle upatrujesz w tym atak na burmistrza ! @
    @ Jarema, masz rację , zostaną sami handlarze , którzy wyrzucili z targu prawdziwych rolników. Moi wujowie stali na samym skraju targu bo o lepsze miejsce nie było szans, a i tak żeby stanąć na końcu targu to już w piątek wieczorem przyjeżdżali i spali w samochodzie. Taka jest praca rolnika, nie dość że ciężko pracują, to jeszcze marzną w samochodach na rynkach i się martwią czy jakiś element ich nie zaczepi w nocy, lub czy nie okradnie.
    A po „MODERNIZACJI” wielu rolników straci ten rynek, straci źródło dochodu

    • Tomek pisze:

     Brwinowianin jak zwykle śmiejesz ferment bo taka tu twoją rola. Na twoich wujkach świat się nie kończy A jeśli będą nadal chcieli tu handlować na pewno znajdą miejsce. Poczytaj sobie wcześniejsze artykuły, obejrzyj wizualizację targowiska i nie kłam żniw że będzie mniej miejsca dla handlujących. Wiem że tobie podoba się tak jak było wcześniej bo przypominało Ci to twoje wiejskie klimaty i twoje rodzinne strony ale to centrum i wizytówką miasta i nareszcie będzie wyglądało jak należy. Będą nowe wiaty i pawilony z węzłami sanitarnymi więc wujkowie nie będą musieli marznac i szukać pod ścianę ale pewnie szkoda im będzie kasy żeby płacić za wynajem lub placowe. Mam nadzieję że już nie będą handlować na ulicy tylko ograniczy się handel do targowiska

     • Brwinowianin pisze:

      @Toma- czytanei ze zrozumieniem . Masz z tym problem jak zawsze

 2. dsaz pisze:

  a po co tam targowisko? biedronka by sie przydała a nie złodzieje rolniki

  • Tomek pisze:

   Mało masz biedronka w okolicy? Ale zgodzę się że zamiast targu powinien być ładny skwer z fontannami i laweczkami.

   • depeszmołd pisze:

    tom. to mozna połaczyć. Widziałem takie rynki w wielu krajach, które raz w tygodniu zamieniają się na targowisko. I są ławeczki i fontanny i toalety podziemne…nawet nikt by nie podejrzewał że w takim miejscu moga handlować rolnicy. Ale to wymaga prawdziwych nakładów, a nie że na ponad rok zamknęli rynek, a toalety zapewne będą w jakimś „kontenerowym” pomieszczeniu itd…My płacimy zawsze za wszystko podówjnie zamiast zrobic RAZ A DOBRZE !

    • Tomek pisze:

     Depesz nie bądź jak Brwinowianin który wszystko krytykuje nie mając pojęcia jak wszystko będzie wyglądało. Są zaplanowane toalety. Natomiast połączyć skwer z targowiskiem byłoby trudno bo tu przez cały tydzień handlowal Ci niby „rolnicy”. DM The best 👍

  • Bogumila pisze:

   A Biedronka to co niby uczciwa,obcykapitał , który nic nie zostawia w Polsce.

   • Biedronka pisze:

    Jak nic nie zostawia? a kto kupuje jabłka, gruszki od polskich rolników? kto kupuje nabiał w polskich przedsiebiorstwach? kto zatrudnia 60 tys osób w ponad 3 tys sklepów w calej Polsce?

 3. KArmi pisze:

  Czemu nic nie piszecie o targowisku na Żbikowie oraz rozrytej ulicy. Przejść nie można, a teraz jeszcze deszcz popadał to już absolutnie tylko w kaloszach można chodzić. Remont ulicy i targowiska robiony bez przemyśleń. Zdjęta nawierzchnia z ulicy i targu, mnóstwo hałd ziemi, miejscami zdjęta nawierzchnia chodnika. Niedługo trzeba będzie fruwać. Zapraszam do obejrzenia z bliska.

  • Anonim pisze:

   Bo to nie jest po linii partii tj. redakcji. Redakcja ma kojarzyć się pozytywnie i nie będzie tutaj negatywnych artykułów. Dostałeś 500+? Jeśli tak, siedź cicho i nie przeszkadzaj!

 4. Anonim pisze:

  Potrzebna jest mała hala targowa zamiast pawilonów. W pawilonach zawsze jest pełno much, które bezpośrednio siadają np. na mięsie i wędlinach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły