Przebudowa skrzyżowania lada dzień

Piastów

W najbliższych dniach poruszający się po Piastowie muszą przygotować się na utrudnienia. 14 maja ruszy przebudowa skrzyżowania ul. Warszawskiej i ul. Bohaterów Wolności.

Mieszkańcy czekają na efekty zapowiadanych prac. Liczą, że w końcu skrzyżowanie będzie w pełni bezpieczne oraz jego przebudowa wpłynie na usprawnienie ruchu. – Inwestycja drogowa przy ul. Bohaterów Wolności i ul. Warszawskiej w Piastowie polegać będzie na rozbudowie ul. Bohaterów Wolności w zakresie poszerzenia jezdni, budowy chodników, zjazdów, oświetlenia i budowie chodnika przy ul. Warszawskiej oraz przebudowie skrzyżowania ul. Bohaterów Wolności z ul. Warszawską w szczególności w zakresie poszerzenia jezdni i budowy prawoskrętu z ul. Bohaterów Wolności – wyjaśnia Agnieszka Kuruliszwili, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Jednak w oczekiwaniu na efekt końcowy prac nieodzowne są utrudnienia. Nie inaczej będzie w tym przypadku. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. – Od 14 maja planowane jest zamknięcie skrzyżowania ul. Bohaterów Wolności i ul. Warszawskiej w Piastowie. Roboty drogowe będą wykonywane przez dewelopera na podstawie umowy zawartej z powiatem. Zamknięcie skrzyżowania planowane jest do końca maja br. Zostały wytyczone objazdy, ale kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami za które, z góry przepraszamy – podaje Kuruliszwili.

Na czas prac, które planowane są w dniach 14-24 maja zmieni się również trasa linii P-1. Autobus pojedzie ulicami: Wojska Polskiego, Jarosława Dąbrowskiego oraz Józefa Piłsudskiego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.