Pruszkowskie targowisko czeka metamorfoza

Pruszków

Mowa o obiekcie zlokalizowanym przy ul. Pańskiej w Pruszkowie. Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 770 tys. zł na przebudowę targowiska. Jakich zmian powinni spodziewać się mieszkańcy?

W dobie wszechobecnych sklepów, których nazwę zaczerpnięto od zielonych płazów, a także ogromnej liczbie marketów, to często targowiska są ratunkiem dla lokalnych sprzedawców. Miejsca te bronią się w Polsce od lat i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie inaczej jest w Pruszkowie. Doskonale to widać w dni targowe, gdy można zaobserwować wzmożony ruch w rejonie placów handlowych. Ten przy ul. Pańskiej 11 czeka duża zmiana. I jak już wspominaliśmy w zajawce miastu udało się pozyskać dość duże dofinansowanie na ten cel.

– Jesteśmy na pierwszym miejscu w rankingu. Ale to tylko niewielka część kwoty, która zostanie przeznaczona na przebudowę targowiska, ponieważ całe zadanie będzie kosztowało ponad 2,5 mln zł. Chcemy tam zrobić targowisko w dużej części zadaszone oraz w wysokim standardzie. Posiadamy program funkcjonalno-użytkowy, jednak o szczegółach będzie można powiedzieć dopiero, gdy będziemy w posiadaniu gotowego projektu. A jego tworzenie rozpocznie się w przyszłym roku. Sama inwestycja przewidziana jest do realizacji w 2019 roku – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Aby nieco więcej dowiedzieć się o zmianach zajrzeliśmy do programu funkcjonalno-użytkowego. Czytamy, że celem przedsięwzięcia jest poprawa infrastruktury usługowo-handlowej miasta poprzez inwestycję w istniejące targowisko, promocja lokalnych produktów, wsparcie inwestycji służącej tworzeniu, ulepszaniu i rozwijaniu podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej. 

Powierzchnia działki targowiska wynosi nieco ponad 3 tys. m kw. Wspomniane zadaszenie pojawi się na 623 m kw. i zostanie wykonane w formie dwóch wiat o konstrukcji stalowej. Jego wysokość w najniższym miejscu wyniesie 3,5 m, zaś w najwyższym ok. 4,35 m. 

Nawierzchnia obiektu będzie wybudowana z kostki betonowej, ponadto pojawią się nowe ogrodzenia, bramy wjazdowe, furtki, oświetlenie w technologii led oraz elementy małej architektury (kosze na śmieci, stojaki rowerowe i tablice informacyjne). Zmiany dotkną toalet i budynku administracji – ocieplenie, wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej. Nie zapomniano także o kanalizacji deszczowej i zagospodarowaniu terenów zielonych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.