Pruszkowski szpital z dofinansowaniem

Pruszków

Działalność zabiegowa w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie znacznie się rozwinęła. Głownie w zakresie chirurgii ogólnej i ginekologii z położnictwem. To właśnie dla tych dwóch oddziałów realizowany będzie nowoczesny blok operacyjny.

Powiat Pruszkowski otrzymał dotecję w wysokości prawie 4 mln zł na doposażenie nowoczesnego bloku operacyjnego. Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetowej na zadanie „Doposażenie nowoczesnego Bloku Operacyjnego (BO) w Szpitalu SPZZOZ w Pruszkowie realizującego potrzeby medyczne Oddziałów: Ginekologiczno-Położniczego, Chirurgii Ogólnej przez zakup/wymianę aparatury medycznej niezbędnej do zabezpieczenia funkcjonalnego BO (w tym Centralnej Sterylizacji dla BO)”.

Co zyska nowy blok operacyjny? Własne aparaty do diagnostyki śródoperacyjnej (USG i RTG), nowoczesne aparaty do znieczuleń, lampy bezcieniowe, zestawy do podawania płynów infuzyjnych. Dodatkowo w planach jest zakupienie specjalistycznych narzędzi do przeprowadzania skomplikowanych operacji, jak np. trepanacja czaszki. Znajdą się tam również urządzenia do mycia narzędzi operacyjnych i sprzęt do ich przekazania do sterylizacji. Pieniądze zostaną także wykorzystane na zakup wyposażenia do Centralnej Sterylizacji.

Całkowity koszt doposażenia szpitala to prawie 5 mln zł. 80% zostanie finansowane z budżetu państwa. Ponad 800 tys. zł popłynie z budżetu Powiatu Pruszkowskiego, a prawie 200 tys. zł ze środków Szpitala Powiatowego.

Jak czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie – Nowe wyposażenie przyczyni się do podniesienia standardów leczenia i diagnostyki pacjentów, a także pracy personelu szpitala. Dzięki inwestycji poprawi się dostęp do świadczeń gwarantowanych o profilu zabiegowym, m.in. poprzez skrócenie czasu oczekiwania na hospitalizację, pobytu oraz efektywniejsze i bardziej ekonomiczne wykorzystanie potencjałów oddziałów zabiegowych. Wartością nie do przecenienia jest to, że precyzyjne badania wykonywane za pomocą wydajnych i energooszczędnych aparatów dadzą szansę  pacjentom na szybką diagnostykę i leczenie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Pruszkowski szpital z dofinansowaniem”

  1. Kaka pisze:

    Hoł hoł hoł Święty Mikołaj z Nowogrodzkiej przyjechał i sypnął prezentami 😅 Najważniejsze, że mieszkańcy Pruszkowa skorzystają…

  2. Jasiek pisze:

    Oooo to otwierają neurochirurgię? Trepanacja czaszki inte sprawy, brawo🤣

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły