Pruszkowski monitoring miejski zostanie rozbudowany

Pruszków

Będzie to już jedenasty etap rozbudowy monitoringu miejskiego na terenie Pruszkowa. Prace podzielono na cztery zadania, a co za tym idzie na cztery lokalizacje. Sprawdźcie gdzie pojawią się nowoczesne kamery.

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę systemu monitoringu wizyjnego. Według opisu zawartego w montaż nowych kamer będzie prowadzony w następujących lokalizacjach: skrzyżowanie ul. Chopina z Kubusia Puchatka, al. Wojska Polskiego z ul. Plantową,  al. Wojska Polskiego z Powstańców i Pogodną oraz w rejonie tzw. placyku na Ostoi pomiędzy ul. Zenona Elżbiety, Zdzisława i Tadeusza.

Kamera na Chopina pojawi się na słupie przed posesją o nr 56. Będzie to kamera szybkoobrotowa z przesyłem światłowodowym. Na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z Plantową również zostanie zainstalowana kamera szybkoobrotwa, ale także druga – wspomagająca, która będzie rejestrowała obraz w sposób ciągły wymienione skrzyżowanie wraz z przejściami dla pieszych. Na „dużym” skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego, Powstańców i Pogodnej również zainstalowane zostaną dwie kamery – szybkoobrotowa i wspomagająca.

Ponadto w ramach budżetu obywatelskiego powstanie punkt kamerowy w rejonie tzw. placyku na Ostoi pomiędzy ulicami Zenona, Elżbiety, Zdzisława i Tadeusza. Planuje się tam zainstalowanie jednej kamery szybkoobrotowej z przesyłem światłowodowym, ale w skład zadania wchodzi również przygotowanie urządzeń i podłączeń do dalszej rozbudowy systemu monitoringu o co najmniej pięć kamer.

Termin wykonania zamówienia określono do 10 października tego roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.