Pruszkowski budżet obywatelski z poślizgiem. Przez koronawirusa

Pruszków

Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczna edycja pruszkowskiego budżetu obywatelskiego rozpocznie się później niż zakładano.

Zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2 wywołuje dużą rewolucję w codziennym życiu i pracy mieszkańców całego kraju. Znacząco wpływa też na pracę urzędów i innych instytucji publicznych.

Wpłynie też na tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego Pruszkowa. – W związku z aktualną sytuacją zagrożenia epidemicznego Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch uchylił wcześniejsze Zarządzenie w sprawie ogłoszenia wysokości środków do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Decyzja ta podyktowana była tylko i wyłącznie chęcią zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa, których musimy przestrzegać w obecnym czasie. Jak już większość mieszkańców naszego miasta wie, każdy zgłoszony projekt musi zawierać listę przynajmniej 30 głosów poparcia. W obecnej sytuacji próba zdobycia tylu podpisów to działanie niebezpieczne dla zdrowia nas i naszych najbliższych – informuje pruszkowski magistrat.

Zgodnie z zasadami budżetu obywatelskiego ogłoszenie kwoty przeznaczonej na realizację pomysłów mieszkańców uruchomiłoby precyzyjny harmonogram realizacji całej procedury. A w warunkach niepewności jak będzie wyglądać sytuacja epidemiologiczna za kilka tygodni, po prostu lepiej się z tym krokiem wstrzymać. – Najpóźniej do końca maja ponownie ogłosimy kwotę budżetu obywatelskiego i wówczas uruchomimy całą procedurę od początku. Tymczasem już możecie zastanawiać się, na co przeznaczyć 120 tys. zł, bo tyle wynosi limit jednego projektu – zapewniają pruszkowscy urzędnicy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Pruszkowski budżet obywatelski z poślizgiem. Przez koronawirusa”

  1. Od urodzenia pisze:

    Kwestia co z projektami, które miały być zrealizowane w zeszłym roku a nie zostały…. Na jakim są etapie? Konkretnie interesuje mnie Gąsin (jak dobrze pamiętam skatepark?)

  2. Z Milanówka pisze:

    Czy możecie zrobić podsumowanie gmin z naszego regionu, w których jest budżet obywatelski?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły