Pruszkowski Budżet Obywatelski ruszy w maju

Pruszków

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego w Pruszkowie opóźni się z powodu rozwijającej się epidemii. Zgodnie z zapowiedziami pruszkowianie muszą poczekać do maja na przedstawienie pomysłów, które mogą przyczynić się do rozwoju miasta.

W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiczną w regionie oraz wprowadzonymi obostrzeniami prezydent Pruszkowa uchylił zarządzenie w sprawie ogłoszenia kwoty środków finansowych przeznaczonych do realizacji Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Każdy zgłoszony projekt w ramach BO musi uzyskać przynajmniej 30 głosów poparcia. Zdaniem urzędników zdobycie tylu podpisów może być ryzykowne dla zdrowia ludzi.

Do końca maja magistrat ogłosi kwotę do rozdysponowania w ramach Budżetu Obywatelskiego i uruchomi jego procedurę.

Mieszkańcy mogą jednak już teraz myśleć nad swoimi propozycjami. Jak informują urzędnicy wartość jednego projektu nie może przekroczyć kwoty 120 tys. zł.

Pruszkowianie, którzy zgłoszą własne pomysły do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego będą mieli wpływ na rozwój swojego miasta.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.