Pruszkowski budżet obywatelski. Głosowanie coraz bliżej

Pruszków

Od najbliższego poniedziałku, 19 sierpnia, rozpocznie się głosowanie na projekty złożone w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Pruszkowie.

Mieszkańcy Pruszkowa mają do wyboru aż 80 propozycji podzielonych na wyznaczone obszary miasta. To projekty, które przeszły pozytywną weryfikację formalną, czyli są możliwe do realizacji. Teraz wszystko zależy od tego, czy spodobają się mieszkańcom miasta na tyle, aby poprzeć je w głosowaniu.

Wśród pomysłów znalazło się m.in. ustawienie kurtyn wodnych w kilku punktach miasta, zakup budek lęgowych dla jerzyków i nietoperzy w ramach naturalnej walki z komarami, łąki kwietne, modernizacje placów zabaw, ekologiczny grill na Żbikowie, stoły do teqball, huśtawka dla dzieci na wózkach inwalidzkich a także liczne zajęcia i wydarzenia: gimnastyka dla seniorów, Seniorada, koncerty, a nawet konferencja naukowa poświęcona historii Pruszkowa.

Głosowanie w ramach IV edycji budżetu obywatelskiego na rok 2020 odbędzie się w dniach 19-26 sierpnia. Po tym terminie wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości, a dla każdego obszaru powstanie lista rankingowa. Na początku września poznamy listę projektów skierowanych do realizacji i wpisania do uchwały budżetowej miasta na przyszły rok.

Kwota budżetu obywatelskiego wynosi ponad 1,7 mln zł. Limit na jeden projekt wynosi 120 tys zł.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Pruszkowski budżet obywatelski. Głosowanie coraz bliżej”

 1. Anonim pisze:

  Kiedy powstaną ośrodki dla osób LGBT!!! Cały Pruszków na takie rzeczy chce głosować!!! i drugi projekt to zburzenie wszystkich kościołów w Pruszkowie !!!

 2. Mirosław katolik pisze:

  Więcej sklepów monopolowych na Żbikowie !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły