Pruszkowska Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy!

Pruszków

Pruszkowska Szlachetna Paczka szuka osób, które chcą pomagać i włączyć się w tegoroczną edycję szczytnej akcji!

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia Wiosna działający w Polsce od 19 lat. Jej celem jest niesienie mądrej pomocy, dzięki której można odmienić życie ludzi. – W poprzednich edycjach byliśmy obecni z Pruszkowie, Piastowie oraz w Brwinowie. Udało nam się pomóc około 60 rodzinom. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca wolontariuszy. To oni odwiedzają rodziny, poznają ich codzienne życie, problemy i próbują znaleźć rozwiązanie – mówi nam Piotr Kierzkowski z pruszkowskiej Szlachetnej Paczki.

Przykładem takiej pomocy na naszym terenie jest matka samotnie wychowująca dwoje dzieci, w których jedno jest uzdolnione muzycznie, a dzięki darczyńcy można było zakupić instrument, co pozwoliło dziecku na rozwój. Inny przypadek to niepełnosprawna kobieta, która poprosiła o pomoc w zakupie maszyny do szycia. Dzięki temu może teraz dorabiać do renty, która ledwo wystarczała na bieżące wydatki.

– Jeśli chcesz być świadkiem takich historii, lubisz ludzi i chcesz nieść mądrą pomoc, zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Nieważne ile masz lat i co robisz. Możesz nieść innym, potrzebującym pomoc. Jeżeli nie masz skończonych 18 lat z całą pewnością znajdziemy również dla ciebie sposób na czynienie dobra. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Szlachetnej Paczki, klikniesz w zakładkę wolontariat i zarejestrujesz się. Następnie spotkamy się na rozmowie rekrutacyjnej – wyjaśnia Piotr Kierzkowski.

Stronę Szlachetnej Paczki znajdziecie tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Pruszkowska Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy!”

  1. margo pisze:

    W zeszłej edycji Paczki paczkę otrzymała osoba która wychowuje dorosłą niepełnosprawną córkę. Córka ta codziennie jeździ na jakieś warsztaty na ok 6 godz..Mąż tej pani ma działalność gospodarczą dobrze prosperującą , jeździ nową Astrą dofinansowaną z PEFRON .Pani ta wolontariuszy potraktowała jak kurierów gorszego sortu, aż sami byli zaskoczeni i to w sensie negatywnym. Ta Pani jest moją sąsiadką. Idea Paczki myślę, że jest dobra natomiast sprawdzenie odbiorców pozostawia wiele do życzenia. Ta Pani ze względu ,że pół dnia jest sama może zostać wolontariuszem jak sugeruje Karola

  2. karola pisze:

    Ja mam propozycję, Szukacie Wolontariuszy..!!! A moim zdaniem powinni byc to ludzie , którzy kiedykowiek dostali takie paczki,,, Wten sposób,moga się zrewanzowac i pomoc komus innemu,A nie tylko brac paczki..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły