Pruszkowska straż miejska znakuje rowery

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa mogą bezpłatnie zabezpieczyć swoje rowery poprzez oznakowanie ich i wpisanie do „Rejestru Oznakowanych Przedmiotów Straży Miejskiej”.

Znakowanie rowerów specjalnym kodem, to jedna z możliwości zabezpieczenia sprzętu przed kradzieżą. Taka możliwość pojawiła się w siedzibie Straży Miejskiej w Pruszkowie. Jednak, aby to zrobić trzeba najpierw spełnić pewne warunki.

Aby oznakować rower należy być mieszkańcem Pruszkowa. Co ważne, trzeba być właścicielem roweru i posiadać dokument jego nabycia lub inny dokument potwierdzający legalność posiadania sprzętu (paragon, umowa kupna itp.).

Rower zostanie oznakowany specjalnym numerem w pięciu miejscach. Po jego oznaczeniu właściciel otrzymuje pisemne potwierdzenie umieszczenia go w bazie danych ROPSM wraz ze zdjęciem.

W sprawie oznakowania sprzętu należy skontaktować się z st. insp. Tomaszem Wróblem z referatu ds. profilaktyki Straży Miejskiej w Pruszkowie pod numerami tel.: 22 758 66 49, 22 735 88 56, 515 201 017 lub drogą elektroniczną pod adres: profilaktyka@strazmiejska.pruszkow.pl w celu uzgodnienia indywidualnego terminu znakowania lub informacji o najbliższym przewidywanym terminie znakowania grupowego.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Pruszkowska straż miejska znakuje rowery”

 1. Bleble pisze:

  Świetnie, a jak sam złożyłem rower z części i zrobiłem z niego małe cudo to jak mam niby potwierdzic swoją własność… Albo nie śpisze umowę kupna że złodziejem wtedy mi go oznakuja

 2. Julek pisze:

  Mój rower kupiłem w 1993 roku. Nie mam już dowodu zakupu. Co robić? Czy zdjęcie sprzed 15 lat z majówki na rowerach wystarczy? Czy też mój rower można kraść ?

 3. parzniewianin pisze:

  W końcu coś robią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły