Pruszkowska drogówka podsumowuje długi weekend

Pruszków

Za nami długi weekend czerwcowy. Podczas naszego odpoczynku, policjanci nieustannie pełnili służbę. Oto jak pruszkowscy funkcjonariusze podsumowują weekend na drogach powiatu pruszkowskiego.

W dniach 16-19 czerwca policjanci działali w ramach akcji „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało 2022”. Kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami, dokonywali kontroli stanu technicznego pojazdów, liczby przewożonych osób, sprawdzali zapięte pasy oraz czy najmłodsi przewożeni są w fotelikach. Sprawdzali także stan trzeźwości kierujących – wylicza kom. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak zatem minął weekend na pruszkowskich drogach? Odnotowano 19 zdarzeń drogowych: jednego wypadku ze skutkiem śmiertelnym (zmarł kierujący motorowerem) i 18 kolizji.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrole 314 pojazdów i wylegitymowali 337 osób. 210 kierowców otrzymało mandat, skierowano 10 wniosków do sądu o ukaranie i pouczono 26 osób. Na 937 osób badanych alkomatem, jeden kierujący autem i pięciu rowerzystów było nietrzeźwych. Zatrzymano 8 praw jazdy – 7 za przekroczenie prędkości ponad 50 km/h. Ponadto ujawniono dwóch kierujących bez uprawnień i jednego z zakazem sądowym – dodaje Kańka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Pruszkowska drogówka podsumowuje długi weekend”

 1. Partia Ideologii Socjalistycznej pisze:

  Czy tylko ja mam takie przekonanie i wręcz pewność, że wraz z nowym rokiem, przestało w tym temacie chodzić o pilnowanie przez policję zasad ruchu drogowego, a jedynie na podstawie nowych przepisów, polowanie i karanie ludzi za coś, co nigdy wcześniej nie było naruszeniem prawa drogowego i tym samym, można stanowczo stwierdzić, że rząd wpadł na pomysł, jak każdego dnia okradać ten i tak już biedny naród, w imię prawa, z setek milionów złotych dziennie?
  Stevie Wonder chyba to już nawet zauważył.

 2. dsa f pisze:

  wow 5 pijanych rowerzystów. Mam nadzieje że zawisną na stryczku w centrum pruszkowa

 3. dziadek pisze:

  A kasiorki ile wpadnie do budżetu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły