Pruszkowianin objechał Polskę pociągami osobowymi

Region

Ile czasu potrzeba by objechać Polskę pociągami osobowymi? Pruszkowianin Karol Pakuła zrobił to w zaledwie… 10 dni!

Karol Pakuła kocha pociągi. I co ważniejsze próbuje pokazać wszystkim, że wbrew powszechnie panującej opinii, to świetny sposób na podróżowanie. Na początku lipca mieszkaniec Pruszkowa w ciągu 1 dnia przejachał aż 1049 km pociągami Kolei Mazowieckich. A zaledwie miesiąc później pobił swój rekord i na bilecie dobowym przemierzył aż 1242 km.

To jednak nie koniec jego wyzwań. Karol Pakuła właśnie może pochwalić się kolejnym rekordem. W ciągu 10 dni objechał Polskę pociągami osobowymi pokonując aż 2756 km, przejeżdżając przez blisko 500 stacji i przesiadając się 29 razy. Łączny koszt biletów wyniósł 339,75 zł.

– Wyprawę rozpocząłem 5 września na Helu i tu też zakończyłem. Była to podróż z noclegami i zwiedzaniem. Przez ten czas udało mi się zwiedzić mnóstwo atrakcji np. Kopiec Krakusa w Krakowie, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Muzeum Historyczne w Ełku, a także przejść na stronę niemiecką przekraczając granice na moście staromiejskim Zgorzelec/Görlitz – zaznacza Karol.

Jeśli chcecie śledzić kolejowe wyczyny Karola to koniecznie odwiedźcie jego blog: W 10 dni dookoła Polski pociągami osobowymi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Pruszkowianin objechał Polskę pociągami osobowymi”

 1. Cezary pisze:

  Brawo Panie Karolu,
  gratuluje pasji.
  Niektórzy komentujący nie opuścili nawet powiatu a do powiedzenia jak widać mają sporo.

 2. Kolejarz pisze:

  Objechał pociągami OSOBOWYMI nieudacznicy !

 3. Gość Niedzielny pisze:

  nazwa przystanku w tle dobrze obrazuje stan Polskich Kolei Państwowych

 4. robot pisze:

  Myślałem że to ten który zaginął ale szczęśliwie się odnalazł.

 5. Szymek pisze:

  W takim czasie na zachodzie Europy pewnie zrobiłby 4x tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły