Pruszkowianie nie pojeżdżą na łyżwach…

Uncategorized

Niestety tej zimy lodowisko nie pojawi się w Pruszkowie. Wszystko przez protesty mieszkańców skarżących się na nadmierny hałas jaki wytwarzają agregaty.

Jeszcze nie tak dawno zapowiadano, że w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego pojawi się lodowisko. – Lodowisko podobnie jak w ubiegłych latach będzie na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Termin jego udostępnienia zależy od warunków pogodowych. Do przygotowania tafli potrzebujemy trzech mroźnych dni, kiedy temperatura spadnie poniżej -3 stopni Celsjusza – mówił nam jeszcze w listopadzie Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

Ale tak się nie stanie i to nie przez brak mrozów. Powodem tej sytuacji są mieszkańcy ul. Jastrzębiej, którzy narzekali na zbyt duży hałas jaki generował obiekt, a dokładniej agregaty. – Nie będzie lodowiska w tym roku. Sąsiedzi z Jastrzębiej skarżyli się na hałas, nawet napisali do wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska. Okazało się, że przekroczone są pewne normy hałasu – mówi portalowi WPR24.pl Tomasz Krawczyński, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie.

To nie pierwszy raz gdy mieszkańcy domów przy ul. Jastrzębiej skarżyli się na nadmierny hałas dochodzący od strony lodowiska. – W zeszłym roku zrobiliśmy „ochronki” zgodnie z ich propozycją. Też się okazuje, że źle… – zaznacza Krawczyński.

Spytaliśmy też czy możliwe jest uruchomienie lodowiska np. w innej lokalizacji. Niestety taka możliwość nie wchodzi w grę.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.