Pruszków: Zły stan kamienic

Region

Na ulicy Ołówkowej w Pruszkowie znajduje się wiele starych kamienic, które czasy swojej świetności mają dawno za sobą. Stara elewacja odpada na chodniki zagrażając przechodniom.

Po zawaleniu się budynku na ulicy Stalowej w listopadzie ubiegłego roku mieszkańcy starych pruszkowskich kamienic zwracają uwagę na stan techniczny zabudowań. W ostatnim czasie jedna z naszych czytelniczek zaalarmowała nas o niszczejącym budynku na ulicy Ołówkowej. – W czwartek z samego rana przy ul.Ołówkowej 22 obsypał się znów tynk z budynku. Dzień wcześniej spadał w godzinach popołudniowych – napisała w swoim mailu lokatorka jednego z mieszkań. Tynk spadł prosto na chodnik, na szczęście w tym czasie nikt tamtędy nie przechodził.

Zarządcą kamienicy przy Ołówkowej 22 jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego Zieleń Miejska. – Zgłoszenie otrzymaliśmy 17 marca, jeszcze tego samego dnia na miejsce został wysłany pracownik działu technicznego. Skierowaliśmy ekipę do zbicia zagrażających oderwaniem fragmentów tynku – poinformowała nas Anna Kosińska, kierownik administracji TBS „Zieleń Miejska”. – W najbliższym czasie zostaną wykonane odpowiednie uzupełnienia i wzmocnienia tynków. Na pewno nie będzie to remont całej elewacji, ale doraźna naprawa, która zabezpieczy tynki tak by nie zagrażały mieszkańcom i przechodnim. Dodam jedynie, że wcześniej nie otrzymaliśmy podobnych zgłoszeń – podkreśla.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.