Pruszków: Rusza druga edycja konkursu „Świeć Się”

Region

Na Pruszków można głosować w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejsze iluminacje świąteczne – „Świeć Się”.

Już 14 grudnia br. startuje „Świeć Się” – druga edycja ogólnopolskiego konkursu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce, organizowanego przez Grupę ENERGA. Oprócz Pruszkowa w wojewódzkim etapie plebiscytu biorą udział zeszłoroczny finalista – Warszawa – a także Płock, Ostrołęka, Otwock, Radom, Piaseczno, Ciechanów, Legionowo oraz Siedlce.

Konkurs jest przeprowadzony w dwóch kategoriach: plebiscytu miejskiego na najpiękniejszą iluminację świąteczną oraz konkursu indywidualnego na najładniej przystrojoną choinkę, ogród czy dom.

Plebiscyt miast – czy Twoje miasto będzie świecić najpiękniej

Miejska edycja konkursu składa się z dwóch etapów. Najpierw w plebiscycie do 29.12. wybierane jest najpiękniejsze świąteczne miasto regionu, które następnie będzie walczyć z pozostałymi piętnastoma finalistami z innych województw. Na podstawie zdjęć choinek, przystrojonych ulic oraz rynków internauci zdecydują o tym, która miejscowość świeci najpiękniej. Etap finałowy będzie trwał do 9.01.2011 r.

Głosować może każdy na specjalnej stronie konkursu www.SwiecSie.pl. To tam internauci ocenią, które miasto najlepiej zadbało o wyjątkowe ozdobienie ulic na święta i zasłużyło na przyznanie tytułu najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce. Każdy oddany w plebiscycie głos to szansa na wygranie jednego z trzech laptopów oraz 10 cyfrowych aparatów fotograficznych.

W poprzedniej edycji konkursu najpiękniejszym miastem województwa została Warszawa, zaś finał wygrał Rzeszów, uznany przez tysiące internatów za najpiękniejszą miejscowość zeszłorocznych świąt. Podobnie jak rok temu zwycięskie miasto otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny. Fundatorem nagrody jest spółka ENERGA Oświetlenie.

W „Świeć Się” w szranki o tytuły i nagrody oprócz miast mogą stanąć osoby indywidualne. Swoje pięknie przystrojone drzewko, dom i ogród w konkursie fotograficznym może pokazać światu każdy – wystarczy przesłać zdjęcie na www.SwiecSie.pl. Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne prezenty – telewizor 3D, iPad, konsola PS3, trzy laptopy i 60 innych nagród.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.